Na zdjęciu widzimy trzy osoby – dwóch mężczyzn i jedna kobietę. Kobieta trzyma w ręku umowę, mężczyzna broszurę
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 07.02.2023

Współpraca Politechniki Śląskiej ze Stowarzyszeniem Techników Polskich w Wielkiej Brytanii

Politechnika Śląska podpisała umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Techników Polskich w Wielkiej Brytanii (Association of Polish Engineers in GB). W ramach porozumienia realizowane będą wspólne działania wspierające kształcenie studentów i doktorantów oraz wzajemna promocja.

Umowę z ramienia Stowarzyszenia podpisała prezes Anna Kopyto podczas swojej wizyty w Dziale Współpracy z Zagranicą Politechniki Śląskiej.

– Politechnika Śląska to dynamicznie rozwijająca się Uczelnia na Górnym Śląsku czyli w regionie o długich tradycjach związanych z przemysłem i technologią. Chcemy, żeby nasza współpraca pomogła pochylić się nad wyzwaniami i szansami stojącymi przed regionem. Z drugiej strony chcemy, żeby śląscy studenci, inżynierowie i naukowcy poprzez współpracę z nami mogli realizować się na Wyspach i korzystać z tamtejszego potencjału naukowo-technicznego, co wpisuje się w misję naszego stowarzyszenia  – powiedział Krzysztof Szweda, członek zarządu Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii.

Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii jest organizacją zrzeszającą inżynierów, naukowców oraz studentów związanych z Wielką Brytanią, należą do niego osoby i instytucje reprezentujące różne dyscypliny nauk technicznych, a także pasjonaci szeroko pojętej nauki i techniki. Więcej na stronie: https://www.stpuk.org/.