Na zdjęciu widzimy uczestników spotkania stojących na tle monitora z logiem Politechniki Śląskiej
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 05.04.2023

Współpraca Politechniki Śląskiej z Walcownią Blach Batory

Politechnika Śląska podpisała umowę z Walcownią Blach Batory. W ramach umowy realizowane będą wspólne projekty badawcze, staże i praktyki dla studentów. Ponadto Walcownia Blach Batory obejmie patronatem kierunek studiów Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym.

Umowę podpisali 31 marca 2023 roku, rektor Uczelni prof. Arkadiusz Mężyk oraz Bogusława Niewęgłowska prezes Walcowni Blach Batory sp. z o.o. Władze Wydziału Mechanicznego Technologicznego reprezentował dr hab. Inż. Damian Gąsiorek, prof. PŚ prodziekan ds. współpracy i rozwoju. Ze strony Walcowni Blach Batory w spotkaniu uczestniczyli Wojciech Chlebisz dyrektor ds. produkcyjno-technicznych (absolwent wydziału Mechanicznego Technologicznego PŚ), Jarosław Jagiełło dyrektor ds. finansowych (absolwent Wydziału Matematyki Stosowanej PŚ) oraz Urszula Maciąg koordynator ds. marketingu.

­– Partnerstwo z nauką jest dla nas bardzo ważne, a Politechnika Śląska jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli współpracować z takimi specjalistami. Wierzę, że ta współpraca może wpłynąć na podniesienie jakości naszych produktów i wzmocnienie naszej pozycji na rynku. Cieszymy się z podjętej współpracy - powiedziała Bogusława Niewęgłowska, prezes zarządu Walcowni Blach Batory sp. z o. o.

Podpisana umowa przewiduje także objęcie patronatem przez Walcownię Blach Batory kierunku studiów Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Wspólna praca z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym trwa już od kilku miesięcy. Uczestnicy spotkania wyrazili przekonanie, że przed nimi wiele projektów badawczych i rozwojowych, które przyniosą pozytywne efekty. Wymiana doświadczeń i wiedzy praktyków z naukowcami i studentami Uczelni zapewni korzyści dla obu stron.

Walcownia Blach Batory jako firma, będzie także aktywnie wspierać naukowców i studentów w realizacji ich pomysłów a także organizować praktyki i staże dla studentów Politechniki Śląskiej aby umożliwić im zdobycie doświadczenia.

To pierwsza umowa Walcowni Blach Batory z Uczelnią.

umowa z walcownią fot. Przemysław Bratkowski (4)