zdjęcie laureatów
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 28.10.2021     Aktualizacja: 29.10.2021

Wręczenie medali OMNIUM STUDIOSORUM OPTIMO

Najzdolniejsi absolwenci Politechniki Śląskiej nagrodzeni. Rektor Politechniki Śląskiej przyznał Medale OMNIUM STUDIOSORUM OPTIMO – najlepszemu wśród studentów. Medal ten ustawiony uchwałą Senatu Politechniki Śląskiej, jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym absolwentom Politechniki Śląskiej. Otrzymują go absolwenci wyróżniający się szczególnymi wynikami w nauce oraz wybitnymi osiągnięciami naukowymi. W tym roku medal ten otrzymało pięcioro absolwentów.

Dzisiejsza uroczystość odbyła w Sali Rady Dziekańskiej Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej. Medale wręczył Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia PŚ prof. Wojciech Szkliniarz.

– Medal OMNIUM STUDIOSORUM OPTIMO to wielkie wyróżnienie. W tym roku przyznaliśmy ich aż pięć. Wasze osiągnięcia były imponujące. To nie tylko był wynik ze studiów, ale przede wszystkim aktywność w działalności studenckich kół naukowych, działalność naukowa i wiele innych aktywności, które były uwzględniane. Gratuluję też osobom, które zostały nagrodzone Nagrodą Rektora. Bardzo się cieszymy, że mamy takich zdolnych absolwentów. Jak państwo wiecie Politechnika Śląska znalazła się w gronie laureatów programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza stąd też rozwój badań naukowych, ale przede wszystkim bardzo dobrego kształcenia. Jest to niezwykle ważny element naszej działalności – mówił Rektor prof. Arkadiusz Mężyk.

medale3

Medale OMNIUM STUDIOSORUM OPTIMO dostało pięcioro absolwentów:

• mgr inż. arch. Magdalena Opania absolwentka Wydziału Architektury
  • mgr inż. Katarzyna Filus absolwentka Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki
  • mgr inż. Michał Majchrzyk absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki
  • mgr inż. Julia Popis absolwentka Wydziału Mechanicznego Technologicznego
  • inż. Kornelia Kufeld absolwentka Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej

Absolwenci, którym przyznano Medal otrzymują również Nagrodę Rektora I stopnia, która stanowi czterokrotne najwyższe Stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów.

– Bardzo się cieszę i jestem dumna, że otrzymałam medal. Miło mi, że moje osiągnięcia zostały docenione – mówiła Katarzyna Filus absolwentka Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki.

– To jest wielkie wyróżnienie, szczególnie, że ten ostatni rok był dla mnie bardzo pracowity – pisanie pracy magisterskiej, praca nad patentem, publikacje naukowe, dlatego ten medal jest dla mnie zwieńczeniem tej ciężkiej pracy – mówi Michał Majchrzyk absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki.

medale6

Oprócz Medali Rektor PŚ prof. Arkadiusz Mężyk wręczył nagrody II stopnia. Otrzymali je uzdolnieni i wyróżniający się absolwenci:

• mgr inż. Żaneta Loska absolwentka Wydziału Budownictwa
  • mgr inż. Agata Gruszka absolwentka Wydziału Chemicznego
  • mgr inż. Bartłomiej Nowacki absolwent Wydziału Elektrycznego
  • mgr inż. Anna Zygała absolwentka Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej
  • mgr Roman Kluger absolwent Wydziału Matematyki Stosowanej
  • mgr inż. Jakub Jała absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej
  • mgr inż. Paweł Karczewski absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania
  • mgr inż. Agnieszka Różańska absolwentka Wydziału Inżynierii Biomedycznej
  • mgr Patrycja Tupek absolwentka Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją

Nagroda II stopnia stanowi wysokość dwukrotnego najwyższego Stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów.

Nagrodzonym absolwentom serdecznie gratulujemy!