Na zdjęciu rektor oraz sekretarz Partii Uniwersytetu Yanshan
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 31.05.2023

Wizyta władz Uniwersytetu Yanshan z Chin na Politechnice Śląskiej

18 maja 2023 roku Politechnikę Śląską odwiedziła delegacja z Uniwersytetu Yanshan na czele z Zhao Xianfeng, Sekretarzem Partii Uniwersytetu Yanshan. Wizyta ta jest zwieńczeniem wieloletniej współpracy pomiędzy Politechniką Śląską a chińską uczelnią.

Do tej pory 61 studentów z Uniwersytetu Yanshan rozpoczęło studia pierwszego stopnia na Politechnice Śląskiej w ramach wspólnego projektu studiów „double diploma” i ukończyło już pierwszy semestr nauki na naszej uczelni. Studia te prowadzone są w ramach Instytutu Europejskiego Uniwersytetu Yanshan. W nadchodzącym roku akademickim nowa grupa ok. 110 studentów z Chin, również przyjedzie na studia licencjackie do Gliwic.

Podczas tej wizyty, władze Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Yanshan podjęły kolejne kroki w kierunku rozwoju dalszej współpracy, podpisując aneks do istniejącej umowy. Aneks ten wprowadza trzy nowe programy studiów. Tym razem będą to studia drugiego stopnia. Należą do nich: Nauki o Zarządzaniu i Inżynieria, Inżynieria i Technologia Środowiska oraz Elektrotechnika.

- Wkrótce, powitamy nowych studentów z Yanshan University, którzy zdecydują się rozpocząć studia magisterskie i uzyskać podwójny dyplom obu uczelni. Z niecierpliwością czekamy na ten nowy krok i dalszy postęp w naszej współpracy. Życzę wszystkim dalszej wytrwałości i siły w procesie wprowadzania nowych wspólnych programów studiów na obu uczelniach. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim za ciężką pracę i zaangażowanie w urzeczywistnienie tych wspólnych programów licencjackich oraz magisterskich z korzyścią dla studentów – powiedział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.