Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 18.05.2021

Warsztaty wielojęzyczne w ramach POB5

W czwartek, 20 maja 2021 roku o godz. 16.00 odbędą się warsztaty wielojęzyczne organizowane w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego 5: automatyzacja procesów i Przemysł 4.0.

Warsztaty są skierowane zarówno do lingwistów i osób zajmujących się nauczaniem języków obcych, jak i do wszystkich tych, którzy rozwijają systemy i narzędzia informatyczne do nauki języków obcych. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń z obszaru lingwistyki, sztucznej inteligencji i informatyki.

Agenda warsztatów:

16:00-16.10: prof. Przemysław Gębal (Politechnika Śląska), „Równoległe uczenie się kilku języków obcych jako wspieranie potencjału osobistego” (wprowadzenie);

16:10-16:30: dr Jacopo Saturno (Università di Bergamo, Włochy), „Potencjał interkomprehensji. Jak z niego korzystać?”;

16:30-18:00: Małgorzata Mülle (VHS Eschweiler, Niemcy), „Warsztaty równoległego uczenia się kilku języków obcych. Zasoby – strategie – know how”;

18:00-18:15: dr Łukasz Kumięga (Politechnika Śląska), „Wielojęzyczność w działaniach akademickich” (podsumowanie warsztatów i dyskusja). 

Warsztaty odbędą się 20 maja o godz. 16.00 za pośrednictwem platformy Zoom (Meeting ID: 990 8677 5058, Passcode: 794042).

Więcej informacji dotyczących działań w ramach POB5 znajduje się na stronie internetowej: https://www.polsl.pl/pob5/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie