zdjęcie ilustracyjne
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 17.09.2021

Warsztaty dla studentów podnoszące kompetencje informatyczne z pracodawcami

Biuro Karier Studenckich zaprasza studentów 4-ech ostatnich semestrów studiów I stopnia i studentów II stopnia do udziału w warsztatach podnoszących kompetencje informatyczne z pracodawcami.

Szkolenia SharePoint oraz MS Project będą prowadzone online w ramach projektu "Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS. W zajęciach mogą wziąć udział studenci 4-ech ostatnich semestrów studiów I stopnia i studenci II stopnia. Zapisy ze wskazaniem grupy oraz pytania można kierować na adres start@polsl.pl. Osoby zainteresowane linki do spotkań otrzymają po zapisaniu się na szkolenie.

Terminy szkoleń

22.09. MS Project 15:00-21:00

22.09. Sharepoint 15:00-21:00

25.09. MS Project 9:00-15:00

25.09. SharePiont 9:00-15:00

Platforma SharePoint jest najczęściej używana do obsługi pracy zespołowej lub w ramach projektu, gdy zachodzi potrzeba dzielenia się dokumentami i listami z innymi członkami zespołu lub partnerami i klientami. Nadaje się także w pełni do tworzenia portali firmowych w sieci intranetowe lub extranetowe, wzbogacona o odpowiednią treść może jak najbardziej służyć jako portal społecznościowy.

Szkolenie jest przeznaczone da osób których SharePoint stanie się narzędziem do wymiany informacji i danych w firmie, czy to w postaci plików, newsletterów, czy też ich wypełniania w specjalnie do tego zaprojektowanych formularzach oraz dla osób organizujących strukturę i zawartość witryn, a także odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień i tworzenie obiegu dokumentów w portalu intranetowym/intranetowym, zbudowanym w oparciu o SharePoint.

MS Project

W obecnych czasach zdecydowanie każda firma, chcąca się rozwijać przeprowadza mniejsze lub większe projekty. Z reguły są one prowadzone wg różnych metodyk, które mogą być wspierane przez różnego rodzaju aplikacje. Najbardziej popularnym programem tego typu jest Microsoft Project. Jest to aplikacja, która kompleksowo wspiera nas w zarządzaniu nawet najbardziej skomplikowanym projektem.

Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą poznać zasady prawidłowego tworzenia harmonogramów oraz zarządzania zadaniami i zasobami w Microsoft Office Project 2019. Szkolenie przeznaczone jest dla kierowników projektów, którzy w sposób profesjonalny chcą zarządzać swoimi projektami. Jeżeli nie miałeś jeszcze do czynienia z MS Project’em, albo masz już tę aplikację, a chciałbyś profesjonalnie tworzyć harmonogramy, zarządzać zasobami i ich dostępnością, rozwiązywać problemy nadmiernych alokacji, śledzić postępy prac i raportować to jest to szkolenie dla Ciebie.