slidery mocup biuletyn2

Wakacyjny numer Biuletynu Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska to uczelnia, która nieustannie się zmienia. W jubileuszowym 25. Rankingu Perspektyw – największym krajowym „teście” jakości kształcenia, nasza Uczelnia, potwierdzając pierwszą lokatę w woj. śląskim, bardzo dobrze wypadła też w ogólnopolskim Rankingu Studiów Technicznych, gdzie oceniano 22 kierunki studiów. Aż siedem z tych, prowadzonych na naszej Uczelni znalazło się na podium. Na drugim miejscu w kraju sklasyfikowano inżynierię biomedyczną oraz górnictwo i geologię, natomiast na trzecim znalazły się: architektura, automatyka, robotyka, elektrotechnika, energetyka, a także mechanika i budowa maszyn. To między innymi efekt zmian wprowadzonych przez Uczelnię w systemie kształcenia, o których piszemy na łamach numeru.

Politechnika Śląska rozwija nie tylko wiedzę i kwalifikacje, ale także pasje swoich studentów. W lipcu, na kampusie w Gliwicach, oficjalnie otwarto Studenckie Centrum Kreatywności, dając nowe życie XIX-wiecznym Stajniom oraz stwarzając przestrzeń sprzyjającą nieszablonowemu myśleniu i tworzeniu innowacji. Sądząc po zainteresowaniu odwiedzających, miejsce ma szansę stać się ulubioną „miejscówką” studentów.

W wakacyjnym wydaniu Biuletynu nasi czytelnicy znajdą też sporo informacji potwierdzających mocną pozycję Uczelni na mapie szkolnictwa wyższego, w tym także kolejne medalowe dowody na potęgę Uczelni w sporcie i związaną z tym propozycją na letnie upały. Gdy żar leje się z nieba, warto poszukać ochłody np. pod żaglami. Uczelnia ma tu bogate tradycje i wielkie sportowe osiągnięcia, o których szeroko piszemy w lipcowo-sierpniowym Biuletynie Politechniki Śląskiej. A że rok 2024 jest rokiem letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu, warto poznać sportowe talenty, które swoje kariery rozwijają na Politechnice Śląskiej.

Żeby przeczytać Biuletyn wystarczy skorzystać z poniższego linku:
https://online.fliphtml5.com/ctkef/capm/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie