Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 28.06.2022

Wakacyjne warsztaty modelarskie   

Ośrodek Modelarstwa Lotniczego Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych zaprasza studentów oraz dzieci i pracowników Politechniki Śląskiej na warsztaty modelarskie. Zajęcia będą się odbywać w wakacje w godzinach od 9:00 do 13:30 i są bezpłatne.  

Modelarstwo to dziedzina aktywności łącząca elektronikę i mechanikę. Nawet krótki epizod z modelarstwem pozwala na znakomite podniesienie swojej wiedzy w wielu dziedzinach techniki, a tym samym – na lepsze przygotowania do działań ze współczesną technologią. 

– Obserwując współczesny świat widać, że to czasy olbrzymiego postępu techniki i technologii. Rozwój, który kiedyś zajmował lata, dziś jest kwestią miesięcy. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że znajomość współczesnej techniki i umiejętność swobodnego jej wykorzystania pozwala być „w czołówce”. Mówiąc w skrócie, dzisiejszy świat należy do inżynierów – powiedział Jacek Pogonowski z Ośrodka Modelarstwa Lotniczego GSML.   

Dzieci i młodzież, która miała do czynienia z modelarstwem, znacznie łatwiej i szybciej przyswaja wiedzę z zakresu fizyki i matematyki. Potwierdzają to instruktorzy obserwując postępy swoich wychowanków. Modelarstwo to nowoczesne technologie high-tech. Ze środowiska modelarzy wywodzą się inżynierowie konstruktorzy nowoczesnych urządzeń. Jest to też naturalny start dla przyszłych pilotów. 

– Modelarstwo uczy dokładności, cierpliwości i kreatywności, kształtuje charakter i umiejętność pracy w zespole. Trudno znaleźć wady w uprawianiu modelarstwa – dodał Jacek Pogonowski.  

W trakcie zajęć wychowankowie wykonują modele lotnicze, ucząc się posługiwania różnymi narzędziami oraz wykonują loty modelami w ramach treningów i zawodów. Poznają też teorię związaną z lotem samolotów, dronów, uczą się regulacji modeli. Klub dysponuje narzędziami i maszynami ręcznymi, elektromechanicznymi, a także nowoczesnymi maszynami i urządzeniami (m.in. drukarka 3D, frezarka CNC, ploter termiczny CNC). Posiada również symulator lotu modeli. 

Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach zarówno dzieci, młodzież i dorosłych. Osoby zainteresowane mogą kontaktować pod adresem mailowym jack@model.bmj.pl lub telefonicznie pod numerem: 608 585 289.  

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie