Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 02.06.2022

W piątek w EHTIC spotkanie rady Warsaw Health Innovation Hub

W piątek 3 czerwca w Europejskim Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia (EHTIC – European HealthTech Innovation Center) w Zabrzu odbędzie się wyjazdowe spotkanie i posiedzenie rady Warsaw Health Innovation Hub. W agendzie m.in. posiedzenie gremium i zwiedzanie wybranych pracowni.

– W najbliższy piątek będziemy gościć w EHTIC członków rady Warsaw Health Innovation Hub, Agencji Badań Medycznych oraz naszego partnera strategicznego - firmy Philips. WHIH to organizacja, która powstała z inicjatywy ABM, a która zrzesza wiodące podmioty z sektora medycyny, farmacji i biotechnologii. Spotkanie ma charakter wizyty studyjnej i ma na celu prezentację potencjału naukowego oraz ambicji EHTIC, Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej oraz WHIH oraz określenie obszarów synergii pomiędzy tymi podmiotami – powiedział dyrektor EHTIC prof. Marek Gzik.

Dodał, że jednym z punktów spotkania jest prezentacja wysokospecjalistycznych laboratoriów badawczo rozwojowych EHTIC oraz ciekawych projektów, które są w nich realizowane. – Wśród nich możemy wymienić program badań piłkarzy, którego celem jest wspomaganie treningu, poprawa wydajności podczas meczu oraz zapobieganie kontuzjom. Badanie to realizowane jest z udziałem m.in. osteopatów oraz fizjoterapeutów, a skoncentrowane było na analizie ruchu, aktywności mięśni, badaniach równowagi czy szybkości reakcji na bodźce zewnętrzne. Jednym z pierwszych piłkarzy, który poddał się tym badaniom jest kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski – podkreślił prof. Gzik.

Spotkanie odbędzie się o godz. 9:00. W programie znalazło się także posiedzenie Rady WHIH (spotkanie zamknięte). 

Spotkanie odbędzie się w otwartym przed rokiem Europejskim Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia (EHTIC – European HealthTech Innovation Center) – jednej z kluczowych i najważniejszych inwestycji tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Centrum jest wspólnym projektem Politechniki Śląskiej, Miasta Zabrze oraz firmy Philips i pełni rolę lidera w zakresie rozwijania i wdrażania innowacyjnych technologii medycznych.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie