Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 23.05.2022     Aktualizacja: 24.05.2022

W październiku ruszą podyplomowe studia Cyber Science

Wiedzę w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz tokenizacji i automatyzacji procesów biznesowych – zdobędą słuchacze studiów podyplomowych Cyber Science, które ruszą w październiku. Ich współorganizatorem jest Politechnika Śląska.

Od grudnia 2021 roku Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz NASK tworzą Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science, podejmujące badania naukowe i dydaktyczne związane z cyberprzestrzenią.

Centrum – we współpracy ze wieloma partnerami biznesowymi i organizacjami m.in. związkiem Cyfrowa Polska – będzie prowadzić podyplomowe studia Cyber Science, które ruszą w październiku.

Studia Cyber Science przeznaczone są dla osób, które chcą nabyć lub rozszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem. – W dzisiejszych czasach wiedza ta jest bardzo pożądana w sektorach administracji publicznej, finansowym oraz w każdym większym przedsiębiorstwie. Dlatego nabyta wiedza i umiejętności oraz certyfikat otrzymany po ukończeniu studiów mogą być przepustką do ciekawej i dobrze płatnej pracy – powiedział zastępca dyrektora Centrum dr hab. inż. Paweł Kasprowski, prof. PŚ.

– Co bardzo ważne, po zakończeniu studiów słuchacze otrzymają Certyfikaty Kompetencji i Potwierdzania Kwalifikacji Polskiego Towarzystwa lnformatycznego „Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem – menedżer” – podał Kasprowski.

Cyber Science to także studia z zakresu tokenizacji i automatyzacji procesów w gospodarce cyfrowej. Osoby zamierzające zarządzać wdrożeniami IT, koordynacją procesów tokenizacji oraz cyfryzacji zdobędą tu wiedzę łączącą aspekty techniczne, prawne i ekonomiczne.

Studia będą prowadzone w formie hybrydowej. Wykłady będą udostępnianie w modelu VOD na dwa tygodnie przed zjazdem, a zajęcia weekendowe ograniczone będą do warsztatów, ćwiczeń oraz networkingu. Spotkania stacjonarne będą się odbywały kilka razy na uczelniach oraz u partnerów studiów.

Pierwsze wykłady ruszą już w październiku, a cały cykl studiów zakończy wydarzenie w postaci hackathonu (planowany na koniec czerwca 2023 r.), który – jak podkreślają inicjatorzy projektu – ma przygotować studentów do nowych wyzwań zawodowych, a partnerom projektu dać możliwość zaproponowania najlepszym absolwentom staży oraz propozycji pracy.

Więcej informacji na stronie: https://us.edu.pl/centra-badawcze/cyberscience/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie