Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 15.07.2021

W Katowicach odbędzie się „Bieg Charytatywny: Run4theBEST”

Po raz pierwszy w Katowicach odbędzie się „Bieg Charytatywny: Run4theBEST”. Dochód z imprezy przekazany będzie Hospicjum Cordis. Bieg organizuje BEST Gliwice organizacja studencka działająca przy Politechnice Śląskiej.

29 sierpnia w parku Kościuszki w Katowicach odbędzie się „Bieg Charytatywny: Run4theBEST”. To pierwsza edycja tej imprezy. Dochód z niej zostanie przekazany Hospicjum Cordis z Katowic, które otacza opieką dzieci i dorosłych z chorobami nowotworowymi i innymi przewlekłymi schorzeniami.

– Chcemy pokazać, że studenci zajmują się nie tylko nauką, ale są w stanie poświęcić swój wolny czas, aby nieść pomoc potrzebującym – mówi Bartłomiej Cieśliczka główny organizator imprezy.

W biegu może wziąć udział każdy, trzeba mieć tylko ukończone 18 lat. Do pokonania będzie 5 km. Trasa będzie wybetonowana, ponieważ przebiega przez główne ścieżki Parku Kościuszki.

 – Nie zapominamy też o dzieciach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, specjalnie dla nich powstanie strefa z animatorami. Będzie to świetne miejsce do pozostawienia pociech pod okiem specjalistek i specjalistów, w czasie, kiedy rodzice będą pokonywać kolejne kilometry – dodaje Bartłomiej Cieśliczka.

Dochód z imprezy przekazany zostanie Hospicjum Cordis z Katowic. – W obecnej sytuacji epidemiologicznej, każda instytucja zajmująca się leczeniem osób chorych odczuwa skutki pandemii. Stwierdziliśmy, że jeśli jesteśmy w stanie komukolwiek pomóc wykorzystując nasze doświadczenie i umiejętności, to dlaczego by nie spróbować i nie zrobić czegoś dobrego dla drugiego człowieka. Dochód zebrany z zapisów na bieg przekażemy właśnie na ten ośrodek – mówi Bartłomiej Cieśliczka.

Organizatorem biegu charytatywnego jest BEST Gliwice, organizacja studencka działająca przy Politechnice Śląskiej.

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie