Zdjęcie z VI edycji Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Doktorantów Uczelni Technicznych – InterTechDoc’2021
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 02.08.2021     Aktualizacja: 03.08.2021

VI edycja Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Doktorantów Uczelni Technicznych – InterTechDoc’2021

Blisko 60 prelegentów, prezentacja wyników badań naukowych, szkolenia i wymiana doświadczeń – już po raz 6. odbyła się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Doktorantów Uczelni Technicznych – InterTechDoc’2021. Organizatorem spotkania była Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów, przy współpracy Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Politechniki Śląskiej oraz Biura Karier Studenckich.

doktoranci4

To były trzy dni wypełnione prezentacjami, referatami i szkoleniami. Podczas spotkania młodzi naukowcy zaprezentowali swoje osiągniecia i obszary, którymi zajmują się w swojej pracy naukowej.

Tematyka szkoleń i dyskusji była szeroka. Doktoranci mogli dowiedzieć się jak wykorzystać myślenie projektowe w nauce, jak rozwiązywać konflikty w zespole a także poznać modele biznesu jako podstawy koncepcji startupowej. Pozostałe szkolenia dotyczyły sztuki prezentacji i wystąpień publicznych, a także zasobów sieciowych jako zaawansowanych narzędzi wyszukiwania i selekcji informacji. Uczestnicy konferencji zostali zapoznani również z tematem potrzeb osób niepełnosprawnych. Gościem spotkania był dr inż. Stanisław Cieśla – z firmy IBM, który przeprowadził warsztaty pt. „Lider vs. Manager”.

InterDochDoc

Podczas uroczystego zamknięcia konferencji Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ wręczył dyplomy i nagrody za najlepsze referaty.

W trakcie konferencji odbyło się także wspólne spotkanie doktorantów i studentów Politechniki Śląskiej, którzy w tym samym czasie brali udział w „Szkole Liderów”. Spotkanie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń. Dla studentów była to także możliwość zapoznania się osiągnieciami i sukcesami starszych kolegów, którzy wybrali karierę naukową na Politechnice Śląskiej. Doktoranci przekazali studentom drobne upominki z zachętą do rozwijania pasji naukowych.

Szczególną rolę w organizacji wydarzania odegrał przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządów Doktorantów – Amadeus Jagieła-Zając. To dzięki jego konsekwencji, uporowi i dążeniu do zrealizowania konferencji, która ze względu na pandemię nie mogła odbyć się w stałym terminie, zaistniała możliwość przeprowadzenia tego wydarzenia w trybie stacjonarnym konferencji.