Autor: Jadwiga Witek     Publikacja: 19.04.2021     Aktualizacja: 26.04.2021
scianka_2021

V Konferencja Edukacja DUALNA „EDUAL” 2021

Konferencja Edukacja Dualna „EDUAL” – „Inteligentne miasta i mobilność przyszłości” poruszy najważniejsze zagadnienia związane z kształceniem kadr inżynierskich w zakresie współczesnych wyzwań transportu w miastach i metropoliach. Tegoroczne wydarzenie poświęcone edukacji dualnej potrwa od 21 do 22 kwietnia i odbędzie się w formule online.

Po raz piąty na Politechnice Śląskiej odbędzie się wydarzenie prezentujące zagadnienia, działalność i doświadczenia związane ze studiami dualnymi. Politechnika Śląska prowadzi w tym zakresie 5 kierunków – transport kolejowy, mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa, mechatronika oraz logistyka – na których kształcenie jest realizowane we współpracy z przedsiębiorstwami i biznesem. Studia dualne umożliwiają nabycie umiejętności praktycznych i realizację rozwiązań w środowisku pracy.

Uroczyste otwarcie Konferencji Edukacja Dualna „EDUAL” oraz wystąpienia Jego Magnificencji Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka oraz zaproszonych gości odbędzie się 21 kwietnia o godz. 11:00. Tegoroczne wydarzenie zostanie poświęcone kształceniu kadr inżynierskich w zakresie inteligentnych miast, mobilności przyszłości oraz współczesnego transportu. Wiąże się to z realizacją badań w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego 4: inteligentne miasta i mobilność przyszłości, a także we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

Debata nad studiami dualnymi oraz kształceniem przyszłych kadr inżynierskich w kontekście wyzwań współczesnego transportu w miastach i metropoliach ma ogromne znaczenie dla Politechniki Śląskiej. Jako uczelnia zlokalizowana w pierwszej w Polsce metropolii oraz w pobliżu jednej z najdynamiczniej rozwijających się specjalnych stref ekonomicznych, zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie przygotowanie studentów, tak aby w pełni odpowiadali na potrzeby współczesnego rynku pracy, jest jednym z głównych zadań naszej Uczelni. Dlatego też rozwijanie oferty studiów dualnych na Politechnice Śląskiej jest obecnie jednym z naszych priorytetowych celów w zakresie kształcenia

JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

Studia dualne na Politechnice Śląskiej są szczególnie atrakcyjne dla studentów zainteresowanych łączeniem wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, nabywanymi podczas zajęć u wybranego przedsiębiorcy. Pracodawca może więc wpływać na rozwój przyszłego pracownika i kształtować kompetencje niezbędne wobec wyzwań nowoczesnego przemysłu, innowacyjnego przedsiębiorstwa i biznesu.

W roku 2018 otrzymaliśmy największe w Polsce wśród publicznych uczelni akademickich dofinansowanie w ramach projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Studia dualne”. Umożliwiło nam ono realizację aż pięciu projektów studiów dualnych na Politechnice Śląskiej, a tym samym jeszcze lepsze dostosowanie oferty kształcenia przyszłych kadr inżynierskich do potrzeb pracodawców. Podczas konferencji zostaną przedstawione doświadczenia zdobyte w ramach prowadzenia kierunków dualnych w Politechnice Śląskiej i na innych uczelniach w Polsce. Studia dualne to wciąż rozwijająca się w kraju forma edukacji, dlatego nadal jest wiele wątpliwości i pytań. Będziemy szukać odpowiedzi na te kwestie właśnie podczas tegorocznej edycji konferencji. W wydarzeniu wezmą udział zarówno przedstawiciele firm ściśle współpracujących z Politechniką Śląską w zakresie kształcenia dualnego, jak i przedstawiciele innych polskich szkół wyższych, które realizują kształcenie studentów w trybie dualnym.

JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

Konferencja Edukacja Dualna „EDUAL” – „Inteligentne miasta i mobilność przyszłości” potrwa od 21 do 22 kwietnia i będzie realizowana w trybie zdalnym. Organizatorami wydarzenia są Politechnika Śląska oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a partnerami Miasto Katowice i Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Konferencja została objęta patronatami honorowymi: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Lorem ipsum

Lorem_ipsum_26_3_2020.pdf Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing Pobierz
Lorem_ipsum_26_3_2020.pdf Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing Pobierz
Lorem_ipsum_26_3_2020.pdf Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur Pobierz
Lorem_ipsum_26_3_2020.pdf Pobierz

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie