Zdjęcie przedstawia dwie młode uśmiechające się do obiektywu uczennice liceum.
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 24.06.2022

Uczniowie ALO w Gliwicach rozpoczęli wakacje

185 uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Gliwicach rozpoczęło wakacje. W piątek 24 czerwca zakończył się tam czwarty rok szkolny w historii istnienia placówki.

– To był dobry rok, mieliśmy tylko dwa miesiące nauki zdalnej; we wrześniu uczniowie rozpoczęli naukę w szkolę i teraz, w czerwcu, w szkole ją zakończyli. Z pewną niepewnością, ale powróciliśmy do takiej normalności, więc mogły się odbywać wizyty zagranicznych gości w ramach projektu Erasmus, nasi uczniowie mogli wyjeżdżać, byli w Neapolu, pod Brukselą, więc wróciło takie normalne życie szkoły – powiedziała dyrektor ALO w Gliwicach dr Małgorzata Borysławska.

Dyrektor dodała, że uczniowie ALO osiągają coraz więcej dobrych wyników w olimpiadach, konkursach przedmiotowych. – Osiągnięcia nas cieszą, ale najważniejsze dla nas jest to, że nasi uczniowie lubią naszą szkołę i dobrze się w niej czują – podkreśliła.

– W tej chwili mamy 185 uczniów, a od września przekroczymy barierę 200. Będziemy mieli po raz pierwszy osiem klas, to jest taki nasz stan docelowy – dodała dyrektor.

Rektor prof. Arkadiusz Mężyk przyznał, że z pewnym niepokojem Uczelnia otwierała swą działalność oświatową, pod patronatem Politechniki Śląskiej. – Nasze dwa licea – gliwickie i rybnickie – po kilku latach funkcjonowania okazały się wielkim sukcesem naszej Uczelni. Cieszymy się, że te szkoły budują swój prestiż, że są bardzo dobrze rozpoznawalne w środowisku oświatowym i że kandydaci bardzo chętnie aplikują do naszego liceum – powiedział prof. Mężyk.

Wśród uczniów rozpoczynających wakacje był Szymon z II klasy. – Rok minął mi bardzo dobrze; nauczyłem się dużo i spędziłem tu piękne chwile w tej szkole – powiedział.

Więcej zdjęć pod linkiem: Politechnika Śląska | Zakończenie roku szkolnego w ALO Gliwice (polsl.pl)

Zdjęcie przedstawia uczniów stojących w rzędzie ze świadectwami i pamiątkami szkolnymi.