widzimy różową grafikę na niej ołówek i napis tydzień rysunku
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 15.01.2024     Aktualizacja: 19.12.2024

Tydzień Rysunku w ramach Europejskiego Miasta Nauki 2024

Trzecim spośród 50 tygodni w Mieście Nauki w 2024 roku jest Tydzień Rysunku. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Warsztaty (rysunkowe i muzyczne), wykłady, performance, koncert, instalacja i cztery wystawy. 15 stycznia rozpoczyna się Tydzień Rysunku w Mieście Nauki. To seria wydarzeń, które skupiają się na rysunku jako medium, jako technice lub dla których rysunek był i jest inspiracją.

Tydzień Rysunku poświęcony jest środkowi przekazu, który przenika wszystkie sfery ludzkiej aktywności od najmłodszych lat. Zanim stanie się wyrazem umiejętności, poddawanych procesowi edukacji/kształcenia, jest przede wszystkim jednym z pierwszych i najbardziej naturalnych narzędzi poznawczych, sposobem wyrażania uczuć i emocji, zapisem wyobrażeń czy znakiem obecności i śladem działania.

– Chcemy pokazać rysunek, w którym nie zawsze musimy dostrzec dzieło sztuki, kiedy bywa obrazem nieświadomego myślenia lub kiedy odbieramy go innymi niż wzrok zmysłami. Rysunek, który za sprawą myślącej dłoni, pomaga nam doświadczać materialny konkret, odsłania różnego rodzaju symboliczne pola, a czasem staje się użytecznym środkiem terapeutycznym – informują Grzegorz Hańderek i Paulina Walczak-Hańderek, kuratorzy tygodnia.

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie: https://us.edu.pl/tydzien-rysunku-w-miescie-nauki-15-21.../

1-3

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie