baner i mini nuda _
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 05.08.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Tydzień Nudy w Europejskim Mieście Nauki

Sierpień jest miesiącem wakacji. Niektórych po kilku tygodniach wypoczynku mogła już dopaść nuda. Jak sobie z nią poradzić i jak wykorzystać ten stan, o tym można się będzie przekonać podczas Tygodnia Nudy, który rozpoczyna się 5 sierpnia. Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Nauka zadziwia nas nieustannie. Jest w stanie zająć się nawet tematem… nudy, o czy, w najbliższych dniach będzie się można przekonać podczas Tygodnia Nudy, który jest trzydziestym pierwszym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki.

- Podczas Tygodnia Nudy wrzucamy na luz. Środek lata to idealny czas, żeby przysiąść na leżaku i pozwolić swojemu umysłowi na swobodne żeglowanie. Kto wie, może właśnie mózg zrelaksowany doprowadzi was do nowego wielkiego odkrycia? – z takim przesłaniem do mieszkańców regionu wychodzą organizatorzy Tygodnia Nudy.

W planie m.in. codzienne obserwacje na żywo najnudniejszego eksperymentu naukowego świata – tzw. eksperymentu kropli paku, trwającego nieprzerwanie od prawie 100 lat, choć interesujące nas zdarzenie zachodzi tylko raz na 10 lat.

Poza tym Nad Rawą będzie też można codziennie poleżeć sobie i posłuchać podcastów naukowych Europejskiego Miasta Nauki.

Z kolei psychologowie opowiedzą o tym, co robi umysł, gdy nic go nie zajmuje, a najodważniejsi z was będą mogli wziąć udział w eksperymencie: jako długo umiesz nie robić naprawdę nic

Dokładny harmonogram wydarzeń Tygodnia Nudy znajdziecie tutaj:

https://program.miastonauki.pl/tydzien-nudy

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie