na grafice napisy tydzień nowych technologii i postać w kasku VR nowqych
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 15.04.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Tydzień Nowych Technologii w Mieście Nauki

Piętnastym tygodniem w Mieście Nauki jest Tydzień Nowych Technologii. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki.

Katowice, Chorzów oraz Sosnowiec staną się epicentrum innowacji podczas Tygodnia Nowych Technologii. Przez siedem dni, nauka wkracza na nowy poziom, eksplorując obszary fizyki, chemii, matematyki, informatyki, inżynierii biomedycznej i inżynierii materiałowej 

Wystawa „Accelerating Science”, w całości poświęcona CERN-owi, prezentowana będzie w budynku Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Przeniesie uczestników w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych. Wystawa zawiera trzy kapsuły, w których znajdują się m.in. gabinet fizyki teoretycznej czy kącik dla dzieci. Interaktywne stanowiska, prezentacje eksperymentów i spotkania z naukowcami pozwolą na pogłębienie wiedzy na temat najnowszych odkryć w tej dziedzinie fizyki, otwierając drzwi do tajemniczego świata mikrokosmosu.

Warsztaty, prowadzone przez wybitnych specjalistów w trakcie Tygodnia Nowych Technologii, umożliwią uczestnikom praktyczne zanurzenie się w najnowszych technologiach. Od sztucznej inteligencji po nanotechnologię, każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie, co rozbudzi jego ciekawość i otworzy nowe horyzonty.

Wykłady będą stanowiły istotną część Tygodnia Nowych Technologii. Eksperci z różnych dziedzin przedstawią swoje perspektywy na rozwijające się obszary nauki, zdobywając uwagę słuchaczy i inspirując ich do myślenia poza utarte schematy. Odkrycia w dziedzinie fizyki cząstek, sztucznej inteligencji czy nowoczesnych materiałów zostaną przybliżone w sposób, który sprawi, że nawet laicy zaczną dostrzegać fascynujący świat nauki.

Debaty ekspertów, to kolejny punkt programu, który podkreśli wieloznaczność tematyki tygodnia. Będą dyskutować nad etycznymi i społecznymi aspektami postępu technologicznego w dziedzinie nanotechnologii, starając się znaleźć równowagę między rozwojem a odpowiedzialnością. Wnikliwe dyskusje pozwolą spojrzeć na technologię z różnych perspektyw, uwzględniając zarówno jej korzyści, jak i potencjalne wyzwania.

Więcej informacji na stronie: https://us.edu.pl/tydzien-nowych-technologii-w-miescie.../.

Wydarzenie sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności. 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie