rózowy plakat z tygodnia kosmicznego
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 04.03.2024

Tydzień Kosmiczny w Mieście Nauki

Dziesiątym spośród 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Kosmiczny. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

Jeśli interesuje Cię odkrywanie tajemnic wszechświata, chciałbyś poznać kulisy misji kosmicznych, przyjrzeć się roli Polski w kosmosie i zrozumieć, w jaki sposób satelity pomagają monitorować naszą planetę i jej zmiany – Tydzień Kosmiczny jest właśnie dla Ciebie!

Przygotuj się na czas pełen kosmicznych wydarzeń, podczas którego każdy entuzjasta nocnego nieba znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowaliśmy serię warsztatów nie z tej Ziemi, dzięki którym przekonacie się, że loty w kosmos to nie lada wyzwanie. Nieco starsi będą mogli podjąć dyskusję z naukowcami, inżynierami, przedsiębiorcami i przedstawicielami agencji kosmicznych w trakcie paneli dyskusyjnych. Nie przegapcie Kosmicznego Dnia Kobiet i pokazu eksperymentów, które mogą zostać zrealizowane przez astronautę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nie zabraknie też inspirujących wykładów i nocnych obserwacji nieba

𝗝𝗮𝗸𝗶𝗰𝗵 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻́ 𝗺𝗼𝘇̇𝗲𝗺𝘆 𝘀𝗶𝗲̨ 𝘀𝗽𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝘄𝗮𝗰́?

Warsztaty dla dzieci z zakresu astronomii i astronautyki.

Kosmiczny Dzień Kobiet – to one tworzą polski kosmos! Poznaj kobiety zajmujące się badaniami nie z tej Ziemi na co dzień.

Wykłady o tematyce astronomicznej i kosmicznej.

Panele dyskusyjne o roli technologii kosmicznych w codziennym życiu.

Prezentacja wybranych koncepcji eksperymentów na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Więcej informacji na stronie: https://us.edu.pl/tydzien-kosmiczny-w-miescie-nauki-4-10.../

Wydarzenie sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nieodpowiedzialności.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego - Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie