studenci siedzący na sali konferencyjnej podczas konferencji
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 11.04.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Trwa VIII Konferencja Edukacja Dualna - EDUAL

W Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej trwa VIII Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL. W wydarzeniu udział biorą: wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Maria Mrówczyńska, rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, dziekan Wydziału Mechanicznego-Technologicznego dr hab. inż. Anna Timofiejczuk, prof. PŚ oraz przedstawiciele przemysłu i studenci. Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji jest „Przemysł 4.0: droga do zawodów przyszłości”.

Przekształcanie się Górnego Śląska z obszaru przemysłu ciężkiego w obszar przemysłu zaawansowanych technologii tworzy zapotrzebowanie na wysoko kwalifikowane kadry oraz zaplecze badawczo-rozwojowe. Politechnika Śląska od lat rozwija kształcenie we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Pojawiają się jednak pytania jak kształcić specjalistów dla Przemysłu 4.0? Jak przygotować kadrę do rozwoju innowacyjnych technologii? Jakie kompetencje techniczne i miękkie powinien nabyć pracownik zawodów przyszłości? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy VIII edycji konferencji EDUAL – Edukacja Dualna - Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0. Wydarzenie, które potrwa do piątku odbywa się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.  

Więcej informacji na stronie: https://www.edual.pl/index.html.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie