Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 11.04.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Trwa nabór do konkursu Nagroda Jamesa Dysona

James Dyson poszukuje pomysłów, które zmienią świat – trwa nowa edycja międzynarodowego konkursu skierowanego do studentów kierunków inżynierskich. Nabór potrwa do 17 lipca 2024 roku. Młodzi inżynierowie mogą już teraz zgłaszać swoje nowatorskie wynalazki rozwiązujące palące, rzeczywiste problemy.

Otwarty dla wszystkich studentów oraz niedawnych absolwentów inżynierii i projektowania konkurs, ma na celu wyłonienie ambitnych projektów, które dotyczą kwestii globalnych - od diagnozy raka po klęski żywiołowe. 

Założony został w 2005 roku i wsparł już ponad 400 młodych wynalazców nagrodami pieniężnymi w wysokości ponad 1 miliona funtów. Ponadto dwie trzecie dotychczasowych globalnych zwycięzców kontynuowało komercjalizację swoich pomysłów.

Międzynarodowy zwycięzca oraz wygrany projekt w kategorii Zrównoważonego Rozwoju zgarną w tym roku nagrodę w wysokości 151 400 zł na rozwój swoich wynalazków. Natomiast kwota 25 200 zł zostanie przekazana każdemu zwycięzcy krajowemu na wszystkich 30 rynkach, w których odbywa się konkurs.

Więcej informacji na stronie: https://www.jamesdysonaward.org/pl-PL/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie