slider_4
Autor: Iwona Flanczewska-Rogalska     Publikacja: 23.05.2024

Tre Voci zaśpiewali dla  Politechniki Śląskiej

Owacjami na stojąco zakończył się tegoroczny Koncert Wiosenny Politechniki Śląskiej. Blisko dwa tysiące osób z Prezydent Zabrza oraz władzami rektorskimi uczelni oklaskiwało brawurowy występ trzech, młodych tenorów, którzy pod nazwą Tre Voci robią furorę na krajowych i międzynarodowych scenach muzycznych.

22 maja sala koncertowa Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu była wypełniona po brzegi. Na doroczny koncert urodzinowy uczelni przybyli byli i obecni pracownicy Politechniki Śląskiej oraz przyjaciele uczelni. Licznie zgromadzonych gości uroczyście przywitał prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej, który przypomniał, że posiadające długą tradycje koncerty wiosenne zawsze odbywają się w urodziny uczelni, a ta świętuje w tym roku już 79. rocznicę powstania.

– Ten rok jest dla mnie szczególny, bo kończę drugą kadencję i chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za wspólne 8 lat. Dziękuję członkom naszej wspólnoty akademickiej, dziękuję też przedstawicielom samorządów oraz podmiotom z otoczenia społeczno-gospodarczego. To był czas bardzo dynamicznego rozwoju naszej uczelni – dodał prof. Arkadiusz Mężyk. – W tym okresie – kontynuował swoje wystąpienie rektor – Politechnika Śląska bardzo się rozwinęła we wszystkich obszarach realizacji misji, zarówno w obszarze kształcenia, badań naukowych, jak i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dziś jako jedna z 10. polskich uczelni posiadamy status uczelni badawczej oraz budujemy Uniwersytet Europejski EURECA-PRO – podsumował swą wypowiedź prof. Mężyk.

W otwarciu koncertu wziął także udział prof. Marek Pawełczyk, rektor elekt Politechniki Śląskiej, który pełnienie funkcji rektora uczelni rozpocznie 1 września br. Przedstawiając rektora elekta, obecny rektor podkreślił, że ma nadzieję, iż strategia rozwoju uczelni oparta o dążenie do doskonałości, będzie kontynuowana. Prof. Marek Pawełczyk wyraził zadowolenie z możliwości zabrania głosu i serdecznie podziękował za wszystkie lata dotychczasowej współpracy.

– Będziemy pracować, będziemy się uczyć i będziemy się też bawić a tradycję koncertów wiosennych na pewno będziemy kontynuować – dodał rektor elekt Politechniki Śląskiej, otrzymując w zamian gromkie brawa.

slider_12

Gwiazdą tegorocznego Koncertu Wiosennego była grupa Tre Voci, którą tworzy trzech tenorów młodego pokolenia śpiewaków oraz zespół instrumentalistów.

Jak sami o sobie mówią, trzy indywidualności i trzy zróżnicowane głosy łączy wielka przyjaźń. W Zabrzu wykonali iście wybuchową mieszankę utworów, wśród których nie zabrakło klasyki polskiej piosenki oraz arii z kultowych oper. W połączeniu z poczuciem humoru, ogromną sceniczną energią i wokalnym kunsztem, pokazali widowisko  entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.

Politechnika Śląska z przytupem weszła w jubileuszowy, 80. rok swej działalności.

Naszej Uczelni, dołączając się do życzeń prof. Arkadiusza Mężyka kierowanych do pracowników obecnych na Koncercie Wiosennym, życzymy wszystkiego najlepszego i samych sukcesów!