Na zdjęciu widzimy sportowców Politechniki Śląskiej podczas Silesiady. Sportowcy stoją w grupie w sali gimnastycznej
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 15.11.2021

Sukcesy studentów PŚ podczas 12 edycji „Silesiady”

12 edycja „Silesiady” przeszła do historii. Impreza odbyła się 6 i 7 listopada. Jak co roku studenci Politechniki Śląskiej odnieśli sukcesy.

„Silesiada” to Akademickie Mistrzostwa Śląska Studentów I roku. Zawody odbywają się w następujących dyscyplinach: siatkówce kobiet i mężczyzn, koszykówce kobiet i mężczyzn, piłce nożnej halowej mężczyzn, tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn, biegu przełajowym kobiet i mężczyzn oraz w pływaniu kobiet i mężczyzn.

‘’Silesiada’’ skierowana jest tylko do studentów rozpoczynających studia po raz pierwszy i jest eliminacją do finału Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I roku, który odbędzie się w Lublinie od 3 do 5 grudnia 2021 roku.

12 edycja ‘’Silesiady’’ odbywała się w obiektach sportowych Katowic i Gliwic, brało w niej udział kilkuset studentów śląskich uczelni, z tego około 150 studentek i studentów z Politechniki Śląskiej. Tradycyjnie nasi studenci pod opieką trenerską pracowników dydaktycznych Ośrodka Sportu zajęli w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsca. Teraz będą oni reprezentować Politechnikę Śląską w Finale Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I roku w Lublinie.

Więcej informacji i wyniki znaleźć można na stronie SILESIADA 2021 - WYNIKI - AZS Katowice.

Naszym studentom serdecznie gratulujemy!