zdjęcie statuetki
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 25.10.2021

Sukces Politechniki Śląskiej na Gali Sportu Akademickiego

Politechnika Śląska w czołówce Akademickich Mistrzostw Polski. W tym roku Uczenia znalazła się na podium zajmując III miejsce wśród uczelni technicznych. Zajęliśmy także 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gala Sportu Akademickiego to okazja do podsumowań działania Akademickiego Związku Sportowego, ale przede wszystkim osiągnieć młodych sportowców, którzy w nim działają. Z ramienia Politechniki Śląskiej w gali udział wzięli Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ oraz Dyrektor Ośrodka Sportu dr Krzysztof Czapla, prof. PŚ, którzy w imieniu Uczelni odebrali statuetki.

gala sportu

Wysokie lokaty jakie co roku zajmuje Politechnika Śląska to efekt ciężkiej pracy sportowców jak i prężnie działającego Ośrodku Sportu PŚ, który od wielu lat pomaga i motywuje naszych studentów oraz pracowników uczelni do aktywności sportowej. Politechnika Śląska chętnie wspiera młodych sportowców, którzy poza za nauką realizują swoje sportowe pasje.

Tegoroczna Gala Sportu Akademickiego odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, na uroczystości oprócz nagrodzonych sportowców, władz uczelni i zaproszonych gości pojawiło się także wielu medalistów olimpijskich z Tokio.