1
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 24.02.2021     Aktualizacja: 04.03.2021

Sukces dyplomantów Politechniki Śląskiej!

Cztery prace dyplomowe obronione na Politechnice Śląskiej zostały wysoko ocenione w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP.

Konkurs o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ma na celu nagrodzenie najlepszych prac dyplomowych o profilu mechanicznym. Jest kierowany do dyplomantów uczelni technicznych, a jego celem jest promocja szczególnie uzdolnionych absolwentów podejmujących ambitne działania.

W finale XX edycji konkursu, do której uczestnicy zgłaszali prace dyplomowe obronione w roku akademickim 2019/2020, znalazło się czworo dyplomantów z Politechniki Śląskiej.

Nagrodę III stopnia otrzymał Bartosz Jóźwik za pracę pt. „Wpływ parametrów wytwarzania technologią SLM na strukturę i właściwości stopu CiNi3Si1” wykonaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Santiny Topolskiej, prof. PŚ. Wyróżnienie zostało przyznane Pawłowi Żurowi za pracę „Zastosowanie technologii skanowania 3D do modyfikacji elementów konstrukcyjnych w bolidzie elektrycznym”. Promotorem pracy był dr hab. inż. Tomasz Dzitkowski, prof. PŚ.

Do II finałowego etapu zakwalifikowały się także Małgorzata Borowy za pracę pt. „Design and simulation of a testing stand for latches mounted on aircraft components” pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Wojciecha Moczulskiego, a także Alicja Kołodziej, która zgłosiła pracę pt. „Analiza MES połączeń elementów konstrukcji drewnianych” wykonaną pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Piotra Fedelińskiego.
W grudniu 2020 roku rozpoczęły się także kwalifikacje do

kolejnej edycji konkursu. Osoby zakwalifikowane do II etapu będą mogły złożyć je do 15 listopada 2021 roku.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie