Na zdjęciu widzimy plakat konkursu ze zdjęciem profesora
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 21.09.2023

Stypendium im. Profesora Mieczysława Chorążego

Do 8 października można składać wnioski o stypendium im. Profesora Mieczysława Chorążego. Celem konkursu jest nagrodzenie wyróżniających się młodych naukowców, pracujących w polskich placówkach naukowych i zachęcenie ich do dalszej pracy badawczej.

Stypendium zostało ufundowane dla uhonorowania i upamiętnienia profesora Mieczysława Chorążego (1925-2021), wielkiego człowieka i wybitnego polskiego badacza, który przez siedem dekad prowadził badania nad rakiem w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Rozwinął tamtejszy dział badawczy i wychował pokolenia kolejnych naukowców.

Konkurs skierowany jest do młodych naukowców (doktoranci i doktorzy do trzech  lat po uzyskaniu stopnia doktora) pracujących w polskich ośrodkach naukowych.

Ocenie podlegać będzie całokształt osiągnięć i badań prowadzonych w obszarze biologii, biotechnologii, bioinformatyki, chemii, medycyny lub innych dziedzin wiedzy mających związek z badaniami nad rakiem.

Wnioski można składać do 8 października, a rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce w trakcie tegorocznych Gliwickich Spotkań Naukowych (16-17 listopada 2023 r.).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://gsn.io.gliwice.pl/index.php/scholarship.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie