Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 03.06.2022

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla studentów PŚ 

28 studentów Politechniki Śląskiej otrzymało stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne za rok akademicki 2021/2022. Uroczyste wręczenie dyplomów dla nagrodzonych studentów odbyło się 2 czerwca 2022 roku w Sali Senatu Politechniki Śląskiej.  

Dyplomy wręczył rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Wojciech Szkliniarz. Nasi studenci otrzymali nagrody za wybitne osiągniecia naukowe lub sportowe.  

– 28 studentów nagrodzonych przez Ministra Edukacji i Nauki to wielki sukces – podkreślił prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Wojciech Szkliniarz. – Myślę, że wspomaganie procesu kształcenia, organizowanie projektów PBL czy projektów kół naukowych na naszej Uczelni powoduje właśnie taki efekt. W studentach jest zapał do pracy, chęć działania naukowego i stąd ten wynik – powiedział prorektor prof. Wojciech Szkliniarz.  

Wśród nagrodzonych jest Julia Pluta, która jest absolwentką Instytutu Fizyki PŚ, a obecnie studentką na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. – Nagrodę dostałam za publikacje naukowe, uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach naukowych oraz za udział w projekcie przedwdrożeniowym, realizowanym w Instytucie Fizyki – mówiła Julia Pluta.  

– Ta nagroda to dla mnie wielka radość i wielkie zaskoczenie. Nie spodziewałam się, że robiąc coś w laboratorium, pomagając przy eksperymentach mogę być tak doceniona – mówiła kolejna nagrodzona studentka Agnieszka Sasiela, która także studiowała w Instytucie Fizyki PŚ.  

Wśród nagrodzonych przez ministra MEiN jest także Piotr Eliasz z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki. – Nagrodę dostałem m.in. za publikacje naukowe i udział w badaniach naukowych dotyczących symulacji komputerowych – ­mówił student. – Cieszę się, że w czasie studiów mogliśmy robić coś ciekawego i ta nasza praca została doceniona – dodał Maciej Bara, który także otrzymał nagrodę ministra.  

Szczegółowe informacje na temat stypendiów Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2021/2022 oraz lista nagrodzonych znajduje się na stronie:Ogłoszenie wyników postępowania w sprawie przyznania stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla studentów na rok akademicki 2021/2022 - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie