Na zdjęciu widzimy trzech naukowców pracujących w laboratorium
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 11.07.2023

Stypendia MEiN dla wybitnych młodych naukowców z Politechniki Śląskiej

Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało stypendia dla wybitnych młodych naukowców. Wśród nich znalazły się trzy osoby z Politechniki Śląskiej.

Dr inż. Małgorzata Safuta z Wydziału Budownictwa, dr hab. inż. Stanisław Wrona, prof. PŚ oraz dr inż. Marek Kokot z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki otrzymali stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

Stypendium przyznawane jest młodym naukowcom, którzy wykazują się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej takiej jak m.in. autorstwo lub współautorstwo monografii naukowej, artykułu naukowego opublikowanego w czasopiśmie naukowym, kierowanie projektem badawczym o wysokim poziomie innowacyjności oraz zastosowanie praktyczne wyników badań naukowych lub prac rozwojowych.

Stypendia zostały przyznane na okres 3 lat, a ich miesięczna wysokość wynosi 5.390 zł.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ogloszenie-wynikow-postepowania-w-sprawie-przyznania-stypendiow-ministra-edukacji-i-nauki-dla-wybitnych-mlodych-naukowcow-w-2023-r-edycja-18.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie