Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 16.05.2022     Aktualizacja: 21.06.2022

Studiuj na Politechnice Śląskiej! Rekrutacja trwa

Ruszyła rekrutacja na studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej. Oferta jedynej na Śląsku uczelni badawczej na I i II stopniu studiów obejmuje ponad 50 kierunków, w tym 18 prowadzonych w języku angielskim. W tegorocznej propozycji warto zwrócić uwagę na kierunki: inżynieria ogólna oraz inżynieria lotnicza i kosmiczna.

Uruchomiony przed rokiem międzywydziałowy kierunek inżynieria ogólna to jedyny taki kierunek w Polsce. Te interdyscyplinarne studia obejmują różne dyscypliny inżynierskie, jak inżynieria mechaniczna, elektryczna, chemiczna czy lotnicza. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy wciąż nie są pewni, na jakim kierunku chcą studiować lub w jakiej dyscyplinie chcą się specjalizować i potrzebują więcej czasu oraz więcej informacji na rozważenie wszystkich dostępnych opcji.

Z kolei inżynieria lotnicza i kosmiczna to jedyny tego typu kierunek w województwie śląskim. Jego interdyscyplinarność sprawia, że studenci mają dostęp do nowoczesnych laboratoriów lotniczych i kosmicznych w obrębie całej uczelni, a zajęcia prowadzone są przez wykładowców oraz ekspertów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Metody nauczania dostosowane są do tematyki, a kształcenie w dużej mierze oparte jest na project based learning (PBL).

Na Politechnice Śląskiej można też zostać pilotem! Na uczelni działa Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej, a w jego ramach Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej (ATO) szkoli przyszłych pilotów m.in. na lotnisku w Gliwicach. Ponadto na kierunku transport można wybrać specjalizacje: nawigacja powietrzna oraz mechanika i eksploatacja lotnicza.

Dużym zainteresowaniem młodych ludzi cieszą się studia dualne, na których studenci jednocześnie zdobywają wiedzę akademicką oraz doświadczenie zawodowe, dzięki ścisłej współpracy uczelni z konkretnymi firmami.

W sumie Politechnika Śląska na 13 wydziałach i w 1 instytucie oferuje ponad 50 kierunków, w tym 18 prowadzonych w języku angielskim. Studia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Obecnie na Politechnice Śląskiej kształci się ponad 17 tys. osób.

Z kolei oferta studiów podyplomowych obejmuje ponad 20 kierunków na różnych wydziałach (pełna lista tutaj: Studia podyplomowe (semestr zimowy 2022/23) - IRK (polsl.pl)). 

W swojej 77-letniej historii Politechnika Śląska wykształciła już ponad 200 tys. absolwentów. Gliwicka uczelnia jako jedyna na Górnym Śląsku znalazła się w prestiżowym gronie 10 polskich szkół wyższych, laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Więcej informacji o rekrutacji znajduje się:

- na stronie: Rekrutacja na Politechnikę Śląską (polsl.pl)

- w informatorze: INFORMATOR_DLA_KANDYDATOW_2022_2023.pdf (polsl.pl)

#DOŁĄCZDONAS i zostań #JESTEMZPOLSL

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie