Studentki PŚ zagrają w finałach Mistrzostw Polski w tenisie

Nicole Borzęcka, Klaudia Rduch i Maria Małecka z naszej Uczelni wywalczyły awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie. Stało się to dzięki zajęciu czwartego miejsca w półfinałowym turnieju kobiet, który został rozegrany w Krakowie w dniach 11-14 maja.

W krakowskim półfinale wzięło udział szesnaście uczelnianych drużyn z południowej Polski. Podzielono je na cztery grupy. Kobieca reprezentacja Politechniki Śląskiej trafiła do grupy A, w której zwyciężyła w dwóch meczach i awansowała do ćwierćfinału z pierwszego miejsca.

- Pokonałyśmy uczelnie z Lublina i Wrocławia – mówi Nicole Borzęcka, pierwsza „rakieta” tej drużyny. - Mecz rozpoczynał się od debla, po nim rozgrywano single. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych spotkań.

W ćwierćfinale nasze dziewczyny, trenowane przez Glorię Mokrzycką, okazały się lepsze od Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W półfinale i meczu o trzecie miejsce znalazły już jednak pogromczynie - przegrywając kolejno z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu i Uniwersytetem Jagiellońskim.

Na zdjęciu widzimy tenisistkę na korcie

- Jesteśmy jednak zadowolone z naszego wyniku, bo w ubiegłym roku nie udało nam się zakwalifikować do finałów – podsumowuje Nicole Borzęcka. - Ponadto byłyśmy najwyżej sklasyfikowaną uczelnią techniczną.

Finały zostaną rozegrane w dniach 8-11 czerwca w Łodzi.  28 maja nasze tenisistki zagrają jeszcze w Mistrzostwach Śląska w Katowicach.

- W turnieju finałowym Mistrzostw Polski chcemy po prostu pokazać się z jak najlepszej strony – zapowiada Nicole Borzęcka. - W Mistrzostwach Śląska bronimy tytułu najlepszej drużyny kobiecej z ubiegłego roku i naszym celem jest powtórzenie tego sukcesu.

Martin Huć
Autor zdjęć Gabriel Półtorak