Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 17.03.2021

Studentki Politechniki Śląskiej zwyciężczyniami Międzynarodowego Konkursu "Re-connect"

Pola Sięka oraz Paulina Ryszka, studentki kierunku architektura wnętrz, otrzymały główną nagrodę za projekt „ECO-MODULAR” na Międzynarodowym Konkursie „Re-connect”.

Meble uliczne, obiekty małej architektury były tematem międzynarodowego konkursu „Re-connect”, zorganizowanego . Zadaniem jego uczestników było zaprojektowanie mebli do przestrzeni publicznych z uwzględnieniem zasad dystansu społecznego.

„ECO-MODULAR” – to propozycja modułowych ławek, w których przegrody stanowi naturalna roślinność. Zaprojektowane przez Polę Siekę oraz Paulinę Ryszkę  meble uliczne nie tylko pomogą utrzymać dystans między ludźmi, ale także mogą stać się ciekawym, nowoczesnym i przyjaznym środowisku elementem przestrzeni publicznej. Jak wskazują jurorzy konkursu, projekt jest uniwersalny i można wykorzystać go zarówno w większych, jak i mniejszych miastach, a także krajach o zróżnicowanym klimacie.

W projekcie studentek Politechniki Śląskiej nowoczesne ławki zostały zlokalizowane w Parku Śląskim, który jest miejscem spotkań i rekreacji mieszkańców okolicznych miast.

Projekt powstał w ramach przedmiotu projektowanie mebli, prowadzonego przez mgr Agnieszkę Pluszczewicz oraz dr. Krzysztofa Gronia.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie