Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 29.04.2022

Studentka PŚ laureatką Programu BioLAB 2022-23

Zofia Bosowska, studentka studiów magisterkach na kierunku Biotechnologia, znalazła się w gronie laureatek i laureatów Programu BioLAB 2022-23. Odbędzie ona staż w jednym z renomowanych ośrodków badawczych w USA, jakim jest University of Virginia.

W ramach tegorocznej edycji programu BioLAB 48 studentów i studentek odbędzie roczny staż w jednym z czterech renomowanych ośrodków badawczych w USA: Oklahoma Medical Research Foundation, The University of Chicago, University of Texas Southwestern Medical Center i University of Virginia.

Program BioLAB przeznaczony jest dla studentów i studentek studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologiczno-chemicznych oraz medycznych. Podczas stażu studenci dołączają do zespołów badawczych prowadzących projekty z takich dziedzin jak neurologia, krystalografia, wirusologia czy genetyka molekularna. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, takich jak „Nature”, „Proteins: Structure, Function and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica”.

Stypendyści i stypendystki programu BioLAB biorą też aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

Więcej informacji Silesian University of Technology | Aktualnosci (polsl.pl)

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie