Na zdjęciu trzy sportsmenki na podium.
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 14.07.2022

Studentka Politechniki Śląskiej mistrzynią World Games w trójboju siłowym

Agata Sitko – studentka Politechniki Śląskiej – po raz kolejny zdeklasowała swoje rywalki w trójboju siłowym i wygrała igrzyska sportów nieolimpijskich World Games w amerykańskim Birmingham.
Z wynikiem 726 kg kolejny raz pobiła rekord świata.

Agata, która na co dzień jest studentką na Wydziale Matematyki Stosowanej i zawodniczką UKS Pover Kuźnik Chorzów, trenuje trójbój siłowy, który składa się
z 3 bojów. Należą do niego przysiady ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg.
W trójboju wygrywa osoba, która ma największy „total”, czyli połączenie najlepszego wyniku z każdego poszczególnego boju.

Podczas igrzysk sportów nieolimpijskich World Games, Agata Sitko zwyciężyła w kategorii heavyweigth (to połączone kategorie u69 kg i u76 kg). – Moje rekordy świata wynoszą: w wyciskaniu leżąc - 195 kg, w martwym ciągu - 261 kg, w totalu - 726 kg – pochwaliła się rekordzistka.

W tym roku czekają ją jeszcze dwa lub trzy starty międzynarodowe. – Przede mną czas na dalszą pracę i kolejne wyzwania – powiedziała.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!