Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 30.09.2021

Studentka Politechniki Śląskiej Ambasadorem Kariery w UE

Departament Komitetu do Spraw Europejskich oraz Europejski Urząd Doboru Kadr wyłonili laureatów kolejnej edycji programu Ambasador Kariery w UE. Jedną z Ambasadorek została Marta Penkala studentka Wydziału Organizacji i Zarządzania.

Preselekcja objęła ocenę złożonych aplikacji oraz rozmowy z kandydatami. Pozytywnie zrekrutowani ambasadorzy, wywodzący się spośród studentów najlepszych europejskich uczelni, odpowiedzialni będą za informowanie oraz promocję zatrudnienia w instytucjach europejskich. Do ich zadań – w okresie od jesieni tego roku do jesieni roku przyszłego – należeć będzie m.in. uczestniczenie w targach pracy, organizacja i prowadzenie prezentacji możliwości zatrudnienia w UE dla studentów, rozwój sieci kontaktów między uczelniami i dostarczanie informacji zainteresowanym osobom oraz mediom, a także odpowiadanie na wszelkie zapytania dotyczące możliwości zawodowych w instytucjach UE.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie: https://epso.europa.eu/home_pl Facebook: EU Careers Silesia