Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 09.11.2021

Student PŚ wśród pięciu najlepszych kickboxerów świata

Dominik Cinal student Politechniki Śląskiej w topowej piątce najlepszych kickboxerów na świecie. Dominik reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w KICKBOXINGU 2021 w formule low kick.

Mistrzostwa odbywały się we włoskim Lido di Jesolo. Dominik Cinal po heroicznym i dramatycznym starciu w formule low kick pokonał reprezentanta Rosji i awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Świata.

– Wyjazd na Mistrzostwa Świata to było moje wielkie marzenie. Udało mi się dotrzeć do ćwierćfinału, zostałem sklasyfikowany na piątym miejscu. Czuję jednak niedosyt, ponieważ do medalu brakowało mi niewiele. Dlatego mam teraz ogromną motywację by do kolejnych mistrzostw przygotować się jeszcze lepiej – mówi Dominik.  

To nie pierwszy sukces naszego studenta. Dwukrotnie był brązowym medalistą Mistrzostw Polski, a we wrześniu w Pucharze Świata w KICKBOXINGU w Budapeszcie zdobył złoty medal.  

Dominik w kadrze narodowej jest od dwóch lat. Natomiast sporty walki trenuje od 16 lat. –  Na co dzień trenuję w dwóch klubach Absortio Gym w Rybniku oraz Paco Team w Mysłowicach. Mam dwóch trenerów w Rybniku Adam Drygalski, w Mysłowicach Witold Kostka – mówi nasz student.  

Dominik studiuje na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej na kierunku mechanika i budowa maszyn. – Staram się godzić naukę z treningami. Na pierwszym roku było łatwiej ze względu na zdalne nauczanie, teraz jest trochę trudniej, bo muszę dojeżdżać na zajęcia, tak więc wychodzę z domu o 8 i wracam o 21. W tygodniu mam nawet 9 treningów, ale będę się starał, ponieważ mam duże wsparcie Uczelni. Dostaję min. stypendium Rektora za osiągnięcia sportowe, mam także dodatkowe fundusze na treningi czy specjalną dietę – mówi Dominik Cinal.

Dla Dominika kickboxing to nie tylko sportowa pasja czy sposób na aktywne spędzanie czasu, ale też okazja do poznawania ciekawych ludzi. – W świecie sportu można poznać fantastycznych ludzi, pasjonatów, którzy mogą nas wiele nauczyć. Wyjeżdżając na zawody można też zwiedzić trochę świata – podkreśla Dominik.   

W tej chwili Dominik przygotowuje się do Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku. W międzyczasie planuje kilka walk zawodowych. Osiągniecie sportowe naszego studenta można śledzić na jego profilu na FB  (1) Dominik Cinal | Facebook.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie