logotypy organizatorów konkursu
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 28.11.2022     Aktualizacja: 13.12.2022

Studencie, zgłoś się do konkursu STEM i rozwiąż realny problem przemysłowy!

Ruszyła druga edycja międzynarodowego konkursu „STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) Innovation Contest”, który jest organizowany w ramach europejskiego projektu EURECA-PRO. Zmagania polegają na rozwiązywaniu przez studentów rzeczywistych problemów postawionych przez partnerów przemysłowych.

Pierwszą edycję konkursu zwyciężył zespół z Politechniki Śląskiej. Pisaliśmy o tym tutaj.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap ma charakter lokalny i rozstrzygany jest w ramach uczelni (luty-kwiecień 2023 r.). 4-osobowe grupy studentów (studiów II stopnia lub dwóch ostatnich lat studiów I stopnia, w tym przynajmniej 1 kobieta), wspomagane przez 1 lub 2 mentorów (pracowników uczelni, jeden z mentorów musi być co najmniej doktorem, dodatkowo premiowany będzie udział kobiety-mentora), przygotują opracowanie szczegółowej koncepcji i planu innowacyjnego rozwiązania dowolnego problemu (w j. polskim lub angielskim), wybranego przez siebie z listy problemów (patrz załącznik poniżej).

Spośród przedstawionych projektów, jeden zostanie wybrany do realizacji. Ta grupa zrealizuje zaproponowane przez siebie rozwiązanie od kwietnia do lipca 2023 r., ze wsparciem finansowym w wysokości 1500 euro.

Drugi etap konkursu odbędzie się na jednej z uczelni partnerskich i polega na prezentacji tego opracowanego rozwiązania problemu (w j. angielskim) przed międzynarodowym jury konkursu. Szczegóły dotyczące zasad konkursu oraz nagród można znaleźć na stronie konkursu: https://www.eurecapro.eu/stem-innovation-contest/

Mentorzy oraz studenci mogą zarejestrować się na konkurs na dwa sposoby:

- wspólnie, jako gotowy „national team”, wypełniając między 12 grudnia a 16 stycznia formularz dostępny na stronie oraz pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/19x3H6RDREbMCoT5wNTKvIQDDlML1ZUCXBlEIgPr7ASw/edit

- jako potencjalny członek „international team” wypełniając już teraz formularz dostępny na stronie oraz pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1v23s_-v53z977cT_cgd5fMqtenoaU0gul52DhPVPqPk/edit 

Dla potencjalnych członków grup międzynarodowych zostanie w połowie grudnia przeprowadzony „speed dating meeting” online, aby mogli się poznać i połączyć w zespoły.

W razie pytań prosimy o kontakt z prof. Edytą Hetmaniok: edyta.hetmaniok@polsl.pl

Regulamin Pobierz
Tematy wyzwań Pobierz

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie