Na zdjęciu widzimy Studentów Koła Naukowego High Flyers, którzy stoją na scenie podczas gali wręczania nagród konkursu KoKoN. Na zdjęciu widzimy kilka osób kobiet i mężczyzn, niektórzy trzymają w rękach dyplomy
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 26.11.2021

Studenci Koła Naukowego High Flyers laureatami konkursu KoKoN

Studenci Politechniki Śląskiej, zrzeszeni w Kole Naukowym High Flyers, zostali laureatami konkursu Forum Uczelni Technicznych KoKoN. Drużyna High Flyers okazała się najlepsza w kategorii „Innowacje i nowe technologie w ekologii”.

Nasi studenci zaprezentowali autorski system dronowy stanowiący wsparcie rolnictwa precyzyjnego i ochrony środowiska. System przeprowadza identyfikację obszarów zajętych przez patogeny chorób roślin, dokonuje rozpoznania chorób drzew owocowych, a następnie przeprowadza precyzyjny oprysk środkami ochrony roślin.

Ogólnopolski konkurs KoKoN skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowanie działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi. W tym roku o zwycięstwo w konkursie w pięciu kategoriach (Projekt inżynierski, Badania naukowe, Edukacja, Cyfryzacja, Innowacje i nowe technologie w ekologii oraz FUT Favourite) walczyło 21 projektów z całej Polski.

Studenci Międzywydziałowego Koła Naukowego Bezzałogowych Obiektów Latających High Flyers mają za sobą bardzo udany sezon. Opracowany system sprawdził się w boju zdobywając 2 x I miejsce (w dwóch konkurencjach) w tegorocznych zawodach Droniada. Nasza drużyna w klasyfikacji generalnej zdobyła I miejsce i otrzymała Nagrodę Główną oraz dwie Nagrody Specjalne Sieci Badawczej Łukasiewicz.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie