rawa2
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 16.05.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Sprzątanie Rawy i Święto Rawy to szansa na integrację

Uczelnie Konsorcjum Akademickie Katowice Miasto Nauki zaprasza do udziału w Święcie Rawy. Politechnika Śląska jako członek konsorcjum wspiera ideę Zielonej Strefy Nauki, integrującej uniwersytety w regionie z tkanką miasta poprzez kreowanie przestrzeni publicznej, która sprzyjać będzie rozmowie i doświadczaniu nauki.

W najbliższych dniach odbędą się dwa wydarzenia, które skupiają się na dbałości o wspólną przestrzeń obejmującą otoczenie Rzeki Rawy. W Katowicach zaplanowano m.in. Dzień sprzątania Rawy, który odbędzie się w sobotę, 18 maja.

- W tym dniu zaplanowaliśmy akcję sprzątania brzegów rzeki Rawy (od katowickiego Rynku do Uniwersytetu Ekonomicznego), mającą na celu podniesienie świadomości ekologicznej społeczności oraz zaangażowanie jej w praktyczne działania na rzecz dbania o swoje najbliższe otoczenie – informują organizatorzy. Akcja rozpocznie się o godz. 10. Zbiórka na placu przed CINIBA od strony ulicy Pańki. Akcja potrwa około dwóch godzin.

Po sprzątaniu, zapraszamy z kolei na Święto Rawy pn. Chcemy Rawy, które zaplanowano na 25 maja.

W ramach tego wydarzenia, które odbędzie się na bulwarach Rawy (od Uniwersytetu Śląskiego, aż do Uniwersytetu Ekonomicznego) odbędą się spacery tematyczne, rozmowy z naukowcami, warsztaty, aktywności sportowe oraz działania artystyczne i muzyczne.

- Jest to nie tylko okazja do promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Rawy, ale także do budowania silniejszych więzi społecznych wokół rzeki i Zielonej Strefy Nauki – informują organizatorzy.

Więcej o zbliżających się wydarzeniach przeczytacie tu:

https://www.facebook.com/events/874204497858924/?rdid=56mZoavOKqTppGL9&share_url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fshare%2FJPPLjUvJKhduho4e%2F%3F__tn__%3D%252AJ-R

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie