Zdjęcie ze spotkania
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 23.09.2021

Spotkanie Prorektora ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym z władzami Regionalnej Rady ds. Energii

We wtorek, 21 września br. na Politechnice Śląskiej odbyło się spotkanie w sprawie wspólnych, przyszłościowych działań, dotyczących współpracy pomiędzy naszą Uczelnią a Regionalną Radą ds. Energii.

W spotkaniu udział wzięli Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, Przewodniczący Regionalnej Rady
ds. Energii, wiceprezydent Miasta Rybnik Janusz Koper, Dyrektor Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Witold Magryś. Zdalny udział w spotkaniu wzięła również sekretarz Rady, kierownik biura Urzędu Miasta Częstochowy, Pani Bożena Herbuś.

W trakcie spotkania omówiono sprawy związane z organizacją kolejnych posiedzeń Regionalnej Rady ds. Energii, których gospodarzem byłaby również Politechnika Śląska. Tym razem tematyka spotkania obejmowałaby transformację energetyczną regionu z uwzględnieniem doświadczeń Politechniki Śląskiej.

Mając na uwadze konieczność zadbania o przyszłość regionu Śląska, nasza Uczelnia aktywnie współpracuje z przedstawicielami organizacji tu działających, udzielając wsparcia zarówno merytorycznego, jak i praktycznego min. w zakresie różnych aspektów  transformacji energetycznej.

Termin spotkania RRE został wstępnie ustalony na koniec października br.,
z zastrzeżeniem możliwości jego przesunięcia, z uwagi na trwającą epidemię.