Spotkanie w ramach projektu
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 14.06.2021

Spotkanie projektowe „Cognitive technologies – studia II stopnia w j. angielskim”

Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, spotkał się z prof. Volodymyrem Tkachenko, Prorektorem ds. Współpracy i Rozwoju Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury. Spotkanie było poświęcone studiom „cognitive technologies” realizowanym na Politechnice Śląskiej.  

Projekt „Cognitive technologies – studia II stopnia w j. angielskim" jest prowadzony w ramach programu KATAMARAN Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Jego liderem jest Politechnika Śląska, a partnerem Kijowski Narodowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury.

Na Politechnice Śląskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielem zespołu projektowego z Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury – Prorektorem ds. Współpracy i Rozwoju prof. Volodymyr Tkachenko. Politechnikę Śląską reprezentowali Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, oraz dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ, kierownik projektu. Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli prof. Iryna Tkachenko z The Academy of the State Penitentiary Service w Czernichowie, prof. Aleksy Kwilinski z The London Academy Science and Business, a także prof. Ihor Hroznyi z Narodowego Uniwersytetu w Zaporożu.

8 czerwca odbyła się także międzynarodowa konferencja naukowa i dydaktyczna „Cognitive technologies”. Podczas wydarzenia zaprezentowano program studiów, a także omówiono zagadnienia dotyczące m.in. użycia technologii kognitywistycznej w systemie wyższej edukacji oraz w zarządzaniu, a także komunikacji społecznej, wdrożeniu jej w pracy, kognitywistyki oraz sztucznej inteligencji w przemyśle, analizy danych i związanych z nimi bezpieczeństwa, prywatności oraz etyki. Uroczystego otwarcia dokonała dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ, a wystąpienia zaprezentowali prof. Volodymyrem Tkachenko, Prorektorem ds. Współpracy i Rozwoju Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury, oraz prof. dr hab. inż. Jan Kaźmierczak, Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. W konferencji wzięli udział prelegenci z polskich i zagranicznych jednostek naukowych.

Cognitive technologies to nowy kierunek studiów II stopnia, realizowany na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Jego celem jest kształcenie wysoko kwalifikowanych kadr, ekspertów w dziedzinie ekonomii i społeczeństwa, zaangażowanych i wspierających dynamiczny rozwój współczesnej gospodarki, w szczególności sektor usług dla biznesu.

W wysokiej jakości kształceniu mają znaczenie nowoczesne narzędzia pracy i metody, a także współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Studenci będą mogli wybrać przygotowane moduły zajęć: technologie kognitywne w nowoczesnych usługach dla biznesu, technologie kognitywne i Przemysł 4.0, technologie kognitywne w usługach Smart City. Absolwenci kierunku zyskają m.in. umiejętności związane z tematyką społeczeństwa i teorii kognitywnych dotyczących rozwoju społecznego i gospodarczego, opracowaniem innowacyjnych metod, technik oraz narzędzi badawczych, w tym zaawansowanych technik informatycznych, do diagnozy i rozwiązania nietypowych problemów społecznych i organizacyjnych, projektowaniem i wykonywaniem układów technicznych, wykorzystaniem wiedzy do wdrażania zintegrowanych systemów zarządzania i produkcyjnych.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie