Zdjęcie Prorektor
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 30.07.2021

Spotkanie członków Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych (KŚUP)

7 lipca br. Na Politechnice Śląskiej odbyło się spotkanie członków Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych (KŚUP). Uczestników spotkania powitał nowy przewodniczący KŚUP, którym od października 2020 r. jest prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Politechniki Śląskiej.

Gościnnie wystąpił również prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który jest także Przewodniczącym Rady NAWA.

Gościem specjalnym był Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, który opowiedział o planach rozwoju i promocji naszego regionu oraz możliwej roli śląskich uczelni w tym procesie.

Spotkanie przedstawicieli uczelni zrzeszonych w Konsorcjum pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz dyskusję na temat podjęcia wspólnych inicjatyw promujących zarówno Śląsk, jak i śląskie uczelnie publiczne.

Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych powstało w 2010 r. i stanowi inicjatywę dziewięciu publicznych jednostek akademickich regionu śląskiego a jego celem jest promocja szkolnictwa wyższego w województwie śląskim, kraju i środowisku międzynarodowym.