AMP zwycięstwo studentów Politechniki Śląskiej
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 05.03.2021

Sportowcy Politechniki Śląskiej na podium w zawodach narciarstwa alpejskiego!

Politechnika Śląska zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim! Dobry występ sportowców Politechniki przełożył się także na wyniki w kategorii: uczelnie techniczne.

Studenci zajęli III miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn oraz I miejsce w kategorii uczelni technicznych w klasyfikacji mężczyzn. Dobry wynik przyniósł także start studentek Politechniki Śląskiej, które zdobyły III miejsce w kategorii uczelni technicznych w klasyfikacji kobiet.

3 miejsce kobiet w klasyfikacji uczelnie techniczne

Politechnikę Śląską podczas zawodów AMP reprezentowali Róża Warzecha, Dorota Strykowska, Jadwiga Małecka, Maria Małecka, Nika Gamrot, Klaudia Kuczyńska, Alina Mucha, Jakub Zastawny, Patryk Kierlin, Tomek Pająk, Maciek Żabski, Kacper Widuch, Pychliński Marceli, Mikołaj Malich, Michał Hüpsch pod opieką dr. Krzysztofa Szydły.

Sportowcy Politechniki Śląskiej rywalizowali z zawodnikami z 36 innych uczelni.

Serdecznie gratulujemy!