Na zdjęciu uczestnicy hackhatonu lotniczego podczas tego wydarzenia
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 23.05.2024

SKN UNMANNED wygrywa Hackathon

Blisko 600 uczestników, 24 godziny na projekt, kilkadziesiąt innowacyjnych pomysłów i nieprzespany weekend – w Mielcu odbył się Hackathon AviaTech Challenge. W wydarzeniu udział wzięli studenci Politechniki Śląskiej zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym UNMANNED, zdobywając I miejsce.

W dniach od 18 do 19 maja, w Mielcu odbył się hackathon lotniczy - AviaTech Challenge 2024. To 24-godzinny maraton kreatywności, łamania schematów oraz pracy nad realnymi problemami i wyzwaniami branży lotniczej.

W imprezie udział wzięli studenci Politechniki Śląskiej zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym UNMANNED. Ekipa w składzie: Rafał Solecki, Patrycja Ołubek, Konrad Piórkowski, Szymon Dulak, Maja Foryciarz, Mateusz Mucha, Adam Piłat i Mateusz Pietraszko - opracowała projekt drona zasilanego energią solarną, czym zapewnili sobie wygraną i nagrodę w postaci 5 tysięcy złotych w kategorii Ekologia Transportu Lotniczego. Młodych innowatorów wspomagali niezastąpieni mentorzy- Konrad Foryciarz i Krzysztof Targosz.

Na zdjęciu uczestnicy hackhatonu lotniczego podczas tego wydarzenia