na zdjęciu widzimy mikroskop i ręce badacza
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 20.11.2025
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Seminarium POB1

26 listopada odbędzie się kolejne spotkanie w ramach POB1 Onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna. Gościem będzie prof. Paweł Moskal z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Profesor przedstawi wykład o najnowszym systemie obrazowania medycznego - pozytonowej tomografii emisyjnej. Prof. Moskal na swoje badania uzyskał w tym roku prestiżowy grant ERC, umożliwiający mu zweryfikowanie możliwości wykorzystania pomiaru stopnia splątania kwantowego fotonów anihilacyjnych do oceny natlenienia tkanek co pozwoliłoby na nieinwazyjną ocenę złośliwości zmian nowotworowych.

Seminarium odbędzie się na platformie Zoom:

Join the meeting https://polsl-pl.zoom.us/j/97145629531?pwd=OinCUE9a3balpmHNkaxn4uQ0Fsi4C7.1

Meeting identifier: 971 4562 9531
Access code: 480445

Z dorobkiem naukowym Profesora zapoznać się można https://scholar.google.com/citations?user=ohJjQHgAAAAJ&hl=pl.

Więcej informacji na stronie POB1: https://www.polsl.pl/pob1/wydarzenia/71861/zaproszenie-na-seminarium-pob-1/.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie