Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Autor: Martin Huć     Publikacja: 15.04.2024

Science and Sail 2024 – szkoła letnia BUP

BUP i Uniwersytet w Kłajpedzie zapraszają do udziału w Science and Sail 2024, szkole letniej skupiającej się na środowisku Morza Bałtyckiego. Zakwalifikowani studenci będą studiować wrażliwe środowisko Morza Bałtyckiego, zarówno na lądzie, jak i na morzu, z wiodącymi ekspertami z całego regionu.

Szkoła letnia odbędzie się w dniach 4-11 sierpnia w Kłajpedzie na Litwie. Część zajęć odbędzie się na pokładzie żaglowca Brabander należącego do Uniwersytetu w Kłajpedzie, który będzie pływał po południowo-wschodniej części Morza Bałtyckiego, przeprowadzając testy i zbierając próbki. Uczestnicy będą również badać unikalne środowisko przybrzeżne Mierzei Kurońskiej i delty Niemna, ucząc się o wpływie i rozwiązaniach zmian klimatu, utracie różnorodności biologicznej i ludzkich aspektach unikalnego środowiska Morza Bałtyckiego.

Wydarzenie jest bezpłatne, a aplikacje są otwarte dla studentów uniwersytetów uczestniczących w BUP. W sumie zostanie wybranych 36 studentów studiów licencjackich i magisterskich z uniwersytetów uczestniczących w BUP.

Przyjętych zostanie także trzech doktorantów. Doktoranci będą mieli wyjątkową okazję wziąć udział w pełnym programie wraz ze studentami, jednocześnie ćwicząc swoje umiejętności dydaktyczne i mentorskie. Uczestniczący doktorant będzie wspierał studentów w kontekstualizacji pracy. Przyjmowani są studenci ze wszystkich rodzajów programów studiów i nie jest wymagana wcześniejsza znajomość środowiska Morza Bałtyckiego.
Wnioski można składać do 19 maja 2024 roku.

Aplikacja dla studentów studiów licencjackich i magisterskich.

Aplikacja dla doktorantów.

Więcej o programie BUP Science and Sail 2024.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie