KRD-GalaProDok-Zabrze-18-11-2023 (fot. Kamil Pudełko)-184
Autor: Martin Huć     Publikacja: 30.11.2023

Samorząd Doktorantów Politechniki Śląskiej najskuteczniejszy w Polsce

Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej zwyciężyła w kategorii Skuteczny Samorząd Doktorantów w konkursie ProDok 2023. Wyróżnienie wręczono w trakcie gali Środowiska Doktoranckiego, która odbyła się w Zabrzu.

Do tegorocznej edycji nadesłano blisko 130 zgłoszeń. Do tej pory w konkursie ProDok wybierano najbardziej prodoktoranckie uczelnie i instytuty. W tym roku zmieniono formułę i przyznano nagrody dla najbardziej prodoktoranckich inicjatyw minionego roku akademickiego.

Głównym celem konkursu jest motywowanie i uhonorowanie aktywności samorządów doktoranckich, tworzących Krajową Reprezentację Doktorantów oraz innych osób i podmiotów, które wykazały się istotnym działaniem wspierającym rozwój środowiska doktoranckiego, w szczególności podmiotów prowadzących kształcenie w szkołach doktorskich.

Nagrody wręczono w siedmiu kategoriach. Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej zwyciężyła w kategorii Skuteczny Samorząd Doktorantów.

KRD-GalaProDok-Zabrze-18-11-2023 (fot. Kamil Pudełko)-28

Nagrodę dla Politechniki Śląskiej odebrali mgr inż. Barbara Balon w towarzystwie prof. dra hab. inż. Marka Pawełczyka, prorektora ds. Nauki i Rozwoju, dra hab. inż. Tomasza Trawińskiego, prorektora ds. Infrastruktury i Promocji oraz prof. dr hab. inż. Bożeny Skołud, dyrektor Szkoły Doktorów Politechniki Śląskiej oraz mgr inż. Wioletty Cebulskiej, sekretarz Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów PŚ.

- Składamy serdeczne gratulacje na ręce mgr inż. Barbary Balon, przewodniczącej Samorządu Doktorantów kadencji 2022/2023, za doskonałą organizację pracy rady, skuteczność i profesjonalizm w działaniu - mówi mgr inż. Katarzyna Mrowiec, przewodnicząca URSD bieżącej kadencji. - Dziękujemy za ogrom inicjatyw, serce pełne nadziei w osiągnięcie sukcesu i niegasnący zapał w dbałości o społeczność doktorantów Politechniki Śląskiej. Przy okazji, kolejnym naszym kadencjom życzymy równie spektakularnych działań.

Zdjęcia Kamil Pudełko