Autor: Jadwiga Witek     Publikacja: 27.04.2021     Aktualizacja: 29.04.2021

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 organizowane i realizowane na Politechnice Śląskiej

W związku z komunikatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dotyczącym szczepień w zakładach pracy, Politechnika Śląska we współpracy ze Szpitalem Miejskim nr 4 w Gliwicach przeprowadzi szczepienie pracowników, osób współpracujących (zatrudnionych na umowę cywilnoprawną lub prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą), doktorantów i studentów Uczelni, którzy ukończyli 18 lat, a także członków ich rodzin.

Pracownicy, osoby współpracujące z Uczelnią, doktoranci i pełnoletni studenci Politechniki Śląskiej chętni do wzięcia udziału w szczepieniu przeciw COVID-19 lub zgłoszenia na nie członków swojej rodziny, są zobowiązani do wypełnienia właściwego formularza zgłoszenia dostępnego na stronie:

https://e-politechnika.polsl.pl/index.php/formularz-zgloszeniowy-do-zaszczepienia-zaloguj/

Osoby  nieposiadające adresu e-mail w domenie polsl.pl są proszone o pobranie formularza, wypełnienie i przesłanie go na adres: COVIDszczepienia@polsl.pl

Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 maja do godz. 14:00.

O organizacji szczepień przeciw COVID-19 na Politechnice Śląskiej

Szczepienia realizowane przez Politechnikę Śląską w porozumieniu ze Szpitalem Miejskim nr 4 w Gliwicach będą odbywały się na lodowisku „Tafla” Politechniki Śląskiej, przy ul. Akademickiej 29 w Gliwicach. Będą z nich mogli skorzystać zgłoszeni uprzednio pracownicy, doktoranci i pełnoletni studenci Politechniki Śląskiej oraz członkowie ich rodzin.

Data rozpoczęcia szczepień będzie zależna od dostępności szczepionek. Termin zostanie wskazany przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Rodzaj szczepionki będzie wynikał z jej dostępności w punkcie szczepień w danym terminie. Rekomendowane dni wykonywania szczepień to sobota, niedziela i poniedziałek oraz dwa dodatkowe dni.

Pracownicy zgłoszeni przez pracodawcę za pomocą dedykowanego formularza i posiadający wyznaczony termin szczepienia powinni postępować według określonych reguł. Zgodnie z ich brzmieniem – jeżeli umówiony uprzednio termin wypada wcześniej, niż data wyznaczona do przeprowadzenia szczepienia w zakładzie pracy, pracownik zobowiązany jest zaszczepić się zgodnie z zapisem. Nie szczepi się wówczas w swoim zakładzie pracy. Natomiast jeśli umówiony wcześniej termin wypada później, niż data wyznaczona do przeprowadzenia szczepienia, zostanie on automatycznie anulowany w chwili wystawienia elektronicznej karty szczepień. Wówczas pracownik szczepi się w swoim miejscu pracy.

Warunkiem przystąpienia pracownika do szczepienia jest wydrukowanie i wypełnienie przez niego kwestionariusza wywiadu przed szczepieniem. Osoby przystępujące do szczepienia powinny także pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień  są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienia-zakladow-pracy.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie