Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Autor: Martin Huć     Publikacja: 09.09.2024

Ruszyła rejestracja w OptiQ Bell Game Competition

Ruszyła rejestracja do udziału w konkursie OptiQ Bell Game Competition. Został on zorganizowany w ramach projektu OptiQ, którego Politechnika Śląska jest liderem.

Konkurs OptiQ Bell Game Competition dotyczy opracowania założeń poważnej gry. Jego głównym celem jest generowanie sekwencji pseudolosowych symboli w oparciu o zachowanie Gracza-Człowieka w grze i w sposób przejrzysty dla tego gracza. Propozycja powinna mieć formę Dokumentu Projektu Gry (tzw. GDD), dowodu koncepcji i prezentacji typu pitch-deck, które zostaną przedstawione w trakcie procesu rozstrzygania sporów. Jeśli gra spełni wymagania projektu, zostanie zaimplementowana w projekcie OptiQ (WP5).

Rozpoczęła się właśnie rejestracja on-line na te wydarzenie, która potrwa do 21 września. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy trwa do 6 października 2024 r., a drugi w dniach 14-18 października 2024 r. Ostatniego dnia drugiego etapu nastąpi ogłoszenie wyników końcowych.

W konkursie mogą uczestniczyć studenci studiujący w krajach Unii Europejskiej oraz krajach stowarzyszonych w projekcie Horyzont Europa (np. Ukraina lub Wielka Brytania). Dopuszczalne jest wsparcie uczestnika przez formalną lub nieformalną grupę sympatyków (koło naukowe, grupę współpracowników itp.), ale w przypadku wygranej udział w Szkole Tematycznej będzie bezpłatny wyłącznie dla uczestnika. Cała grupa może uczestniczyć w pozostałych korzyściach.

Wszyscy uczestnicy mają zagwarantowany aktywny udział w ciekawym i międzynarodowym projekcie badawczym – OptiQ oraz bezpłatny zdalny udział w co najmniej trzech webinariach, które zostaną zorganizowane w okresie pierwszego etapu naboru wniosków. Webinaria będą odbywać się w formie transmitowanych strumieniowo, zdalnych wykładów lub warsztatów. Udział w transmisji strumieniowej umożliwi zadawanie pytań prowadzącemu, m.in. na temat wymagań stawianych zaprojektowanej grze poważnej.

Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca będą mogli wziąć udział w Szkole Tematycznej poświęconej generowaniu splątanych fotonów i eksperymentom związanym z nierównością Bella. Ponadto zwycięzca może wskazać towarzysza spośród osób sympatyzujących. W przypadku braku wskazania takiej osoby, zaproszony zostanie uczestnik, który zdobył czwarte miejsce. Jeśli zwycięski projekt gry spełni wymagania projektu, zostanie on wdrożony w ramach projektu, a uczestnik i wszyscy sympatycy zostaną wymienieni w odpowiedniej publikacji naukowej jako współautorzy.

Więcej informacji o warunkach udziału w konkursie, wymaganiach, nagrodach oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej: www.portal.polsl.pl/knik/en/scqi-bg/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie