Autor: Monika Lipiec     Publikacja: 06.05.2021

Ruszyła kolejna edycja Konkursu o Nagrodę Siemensa

Zapraszamy naukowców, zespoły badawcze oraz absolwentów studiów I i II stopnia do udziału w Konkursie o Nagrodę Siemensa. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 r.

Konkurs o Nagrodę Siemensa wyłania wyjątkowe talenty spośród naukowców, zespołów badawczych oraz absolwentów studiów I i II stopnia z całej Polski. Zwycięskie projekty, które odpowiadają na potrzeby rynku i gospodarki - poza nagrodą finansową - uzyskują szansę na wdrożenie i zastosowanie w praktyce w ramach rozwiązań technologicznych firmy Siemens.

Co przemawia za wyborem zwycięskich projektów?

Przede wszystkim tematyka, która jest określona w regulaminie konkursu oraz walory aplikacyjne, czyli możliwość zastosowania rezultatów badań w praktyce.

Naukowcy i zespoły badawcze mogą zgłaszać rozwiązania związane z zarządzaniem w przemyśle, elektrotechniką, transportem szynowym oraz zarządzaniem i sterowaniem ruchem. Ponadto przyjmowane są prace z zakresu zaawansowanych technologii ochrony środowiska, budowy maszyn oraz inżynierii materiałowej.

Ponadto do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe absolwentów studiów I i II stopnia instytucji akademickich w zakresie automatyki i robotyki, a także elektrotechniki.

Jakie nagrody czekają na laureatów?

Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe. W Konkursie o Nagrodę Siemensa
dla naukowców i zespołów badawczych:

  • nagroda badawcza – 40 000 zł;
  • nagroda promocyjna – 30 000 zł.

W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla absolwentów w zakresie automatyki i robotyki oraz absolwentów w zakresie elektrotechniki:

  • I nagroda – 10 000 zł;
  • II nagroda – 5 000 zł;
  • III nagroda – 3 000 zł.

Dodatkowo nagrodą dla uczelni, z której wywodzą się laureaci konkursu dla absolwentów będzie wyposażenie laboratorium.

Organizatorami konkursu są Politechnika Warszawska oraz firma Siemens Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie konkursu.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie