Start - Aktualności - Rusza nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji
Rusza nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji
Do 2 sierpnia 2026 r. trwa nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Kandydować mogą osoby, które w dniu ogłoszenia naboru (12 czerwca 2026 r.) mają ukończone 18 lat a jednocześnie nie przekroczyły 27 roku życia.
Młodzieżowa Rada Klimatyczna jest organem pomocniczym działającym przy Ministrze Klimatu i Środowiska. Do zadań Młodzieżowej Rady Klimatycznej należy:
- Przedstawianie opinii w zakresie tworzenia polityk, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie klimatu i środowiska, w tym propozycji rozwiązań.
- Promowaniu postaw proekologicznych wśród młodzieży.
- Podnoszeniu świadomości i wiedzy młodzieży z zakresu klimatu i środowiska.
W skład Rady wchodzi od 16 do 26 młodych ludzi reprezentujących różne środowiska, a wspólnym celem wszystkich Członków Rady jest aktywne działanie na rzecz ochrony klimatu. Młodzieżowa Rada Klimatyczna jest platformą do dyskusji, wymiany doświadczeń, postulatów i pomysłów pomiędzy młodzieżą z całej Polski.
Kto może kandydować
Kandydować mogą osoby, które w dniu ogłoszenia naboru (12 czerwca 2026 r.) mają ukończone 18 lat a jednocześnie nie przekroczyły 27 roku życia. Kadencja Rady trwa dwa lata
Nabór
Aby wziąć udział w naborze należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w zakładce Młodzieżowej Rady Klimatycznej (MRK).
https://www.gov.pl/web/klimat/nabor-do-mrk
Szczegółowe dane znajdują się w regulaminie naboru dostępnym na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/materialy-nabor-do-mrk.