Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 06.10.2021

Rozstrzygnięcie konkursów Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2021

Znamy już wyniki konkursów realizowanych w ramach 16. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. Gratulujemy laureatom!

W tegorocznej edycji odbyło się 5 konkursów dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Prezentujemy laureatów każdego z nich.

Projekt prostej maszyny Rube’a Goldberga

Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa, klasy 6-8

I miejsce: „Kulka na torze”, Milena Szotek, Magdalena Momot pod opieką pani Wioletta Rusin.

Kategoria wiekowa: szkoła średnia

I miejsce: „Reakcja mechaniczna”, Alicja Strojek, Szymon Strojek pod opieką pani Aleksandry Stasz

II miejsce: „Naukowy miszmasz”, Piotr Jurkiewicz, Agata Krupa, Marek Kwosek, Matylda Leśniak, Agnieszka Lewandowska, Katarzyna Littau, Oliwia Pelc, Maciej Trzeja, Wojciech Wasik, Jan Zakrzewski, Mateusz Zmuda pod opieką pani Aleksandry Chrupały

Najmłodsi o nauce

Kategoria wiekowa: przedszkole

Piosenka „Wynalazcy lepszych dni”

Dulęba Bartosz, Dydo Matylda, Kapałka Ignacy; Kużownik Oskar, Łacny Anna, Malinowski Dominik, Marczak Emilia, Mielczarek Aleksander, Nowicki Bartłomiej, Pociecha Paweł, Ratyna Maja, Ratyna Marta, Sulowski Szymon, Szadkowska Zofia, Szewczyk Kaja, Streich Michał, Wiącek Daria, Wojtasiński Marcel pod opieką pani Anny Musiał oraz pani Aleksandry Wolińskiej-Hajdugi.

Wiersz „Nauka z Euklidesem”

Tymon Chmura, Antoni Augustyn, Mikołaj Mićko, Zuzanna Puszczewicz, Kacper Klimek, Kira Savitska, Alicja Kaleta, Alicja Kocoń, Franciszek Wójcik pod opieką pani Katarzyny Kapicy oraz pani Jowity Królicy.

Wiersz „Historia pewnego naukowca”

Łucja Adamek, Oskar Duda, Jakub Figołuszka, Bartłomiej Gawlik, Kacper Gozdek, Julia Iwańska, Anna Jaksik, Tomasz Jaksik, Jakub Jany, Agnieszka Jantos, Filip Jędrzejewski, Paulina Kłosińska, Jakub Kupka, Paulina Majda, Hanna Pluszczyk, Nadia Silska, Marta Sroka, Tadeusz Smagoń, Mikołaj Szołucha, Andrzej Wieczorek, Szymon Król, Natalia Lampa, Tymoteusz Warda pod opieką pani Moniki Gandyry.

Piosenka „Mali naukowcy”

Milena Berek, Estera Bribram, Julia Gębala, Nadia Gombarczyk, Jakub Jurek, Natalia Kurasz, Maksymilian Legień, Franciszek Miły, Marcelina Mrzygłód, Lena Nycz, Sonia Partyczny, Eliza Płóciennik, Hanna Pierścionek, Julia Sędziak, Maksymilian Surma, Piotr Surma, Igor Szczepański, Inga Szlagor, Klaudia Then, Mikołaj Waluś, Wojciech Waluś, Tymon Wieroński, Alicja Zielińska pod opieką pani Katarzyna Witek.

Wiersz „Przedszkole 11 Dąbrowa Górnicza

Hryć Dominik, Bachowska Magdalena, Łabuś Małgorzata, Kubiak Livia, Włodarczyk Zuzanna, Puchała Alan, Szeremiuk Wiktor, Gregorczuk Jakub, Lipowski Karol, Stadnik Franciszek, Łowkiewicz Antoni, Kroczek Wiktor, Mendakieiwcz Milena, Piątek Maja, Szopa Michalina, Kusznierska Nadia, Janczur Hanna, Marynka Henryk, Groniecki Szymon, Radwańska Antonina, Chaberko Julia pod opieką Anny Nawrot.

Nauka nie jedno ma imię, czyli plastyczna opowieść o nauce

Kategoria wiekowa: do lat 9

„Ludwik Hirszfeld. Odkrycie grup krwi i czynnika Rh” – Nadia Grochowicz

„Czy możliwe, by książki cały wszechświat wiedzy mieściły?” – Nina Halama

„Elektryczność to jest coś!” – Michał Grela

Kategoria wiekowa: 10-15 lat

I miejsce: „Odkrycie Ameryki” – Marcelina Szuwart

I miejsce: „Pamiętaj chemiku młody...” – Diana Nowak

II miejsce:  „Matematyczno-fizyczne szaleństwa Alberta E.” – Kinga Waliczek

III miejsce: „Pierwsza hodowla tkanek” – Hanna Górczyńska

Kategoria wiekowa: 16-19 lat

I miejsce: „Wszechświat bez granic” – Daria Kotyrba

II miejsce: „Fizyka przez pryzmat” – Alicja Jasińska, Zuzanna Ziębik, Magdalena Ochman

Eksperyment dla każdego: i małego, i dużego – film popularnonaukowy

Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa, klasy 6-8

I miejsce: „Codzienność oczami młodego chemika”, Kinga Waliczek, Hanna Górczyńska Amelia Dubełek, Emilia Augustyniak, Hanna Grela pod opieką pani Eweliny Szewczyk.

II miejsce ,,Eksperyment z wykorzystaniem tlenku węgla(IV) - Jojo w butelce", Maja Janik, Aleksandra Habrajska pod opieką pana Rafała Janika.

Kategoria wiekowa: szkoła średnia

I miejsce: „Elektrolizer domowej roboty”, Julia Piech pod opieką pani Małgorzaty Popławskiej.

II miejsce „Tęcza”, Dominika Jakubiec, Karolina Szczygieł pod opieką pana Pawła Kasowskiego.

III miejsce „Lampa – lawa”, Wiktoria Ficek, Julia Goławska, Daria Lechoszest, Wiktoria Lysko, Weronika Żuraw pod opieką Kornelii Piątkowskiej.

Przez żołądek do… nauki, czyli popisowe danie kuchni molekularnej

Kategoria wiekowa: 12-19 lat

I miejsce: „Molekularna boba” Karolina Kępka Maja Kruszyńska Barbara Pniak Urszula Rus

II miejsce: „Owocowy kawior” Daniel Kardas

III miejsce: „Kuchnia w męskim wydaniu” Mateusz Smuda, Jakub Boryczka

Wyróżnienia:

„Makaron z zielonej herbaty” Jennifer Pyszna

„Smażone Lody Kingi” Kinga Waliczek

„Makaron z zielonej herbaty” Milena Szotek

Serdecznie gratulujemy!

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie